Naukowiec nie ma wątpliwości

To się dzieje teraz! Już wkrótce będziemy modyfikowani genetycznie

23.11.2019  15:36
To się dzieje teraz! Już wkrótce będziemy modyfikowani genetycznie
To się dzieje teraz! Już wkrótce będziemy modyfikowani genetycznie Fot: EAST NEWS

Dzieci modyfikowane genetycznie są przyszłością świata? Tak uważa dr Kevin Smith z Abertay University w Szkocji. Naukowiec liczy, że świat wkrótce to zaakceptuje.

Dzieci modyfikowane genetycznie budzą ogromne kontrowersje, tak jak wszystko, w czego genetykę ingerujemy. Jednakże dr Kevin Smith z Abertay University w Szkocji, jako bioetyk uważa, że wszelkie wątpliwości moralne społeczeństwa są... bezzasadne.

Co więcej, dr Smith jest zdania, że ryzyko związane z modyfikowaniem genów zarodków ludzkich jest na tyle niskie, że warto spróbować. Bioetyk żywi przekonanie, że naukowcy pierwszą próbę stworzenia takich dzieci podejmą za 2 lata.

Dzieci modyfikowane genetycznie zawładną światem

Naukowiec jednocześnie podkreśla, że nie chodzi mu o "projektowanie dzieci". Chce jedynie sprawić, żeby ludzkość w końcu pozbyła się wielu groźnych i poważnych chorób, które od lat ją dręczą.

Aby zdobyć zaufanie społeczeństwa należy zawsze działać w zgodzie z etyką lekarską, ponieważ społeczeństwo w większości sprzeciwia się modyfikacjom genetycznym

- przyznaje doktor.

Sam jednak uznaje sprzeciw wobec inżynierii genetycznej za hamowanie rozwoju medycyny. Dzieci modyfikowane genetycznie są w jego oczach nadzieją dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Gdyby tak negatywne podejście do innowacji biomedycznych dominowało w latach siedemdziesiątych XX wieku, rozwój i zastosowanie in vitro - niezwykle korzystnej technologii medycznej - zostałoby poważnie opóźnione albo nigdy nie doszłoby do skutku

- podkreśla.

Dr Smith podkreśla, że wraz z takim krokiem w przyszłość, długość życia kolejnych pokoleń znacznie by się wydłużyła.

Popieracie tak odważne kroki?

Przeczytaj więcej
Komentarze