18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójcze ozdoby świąteczne

Choinki mordercy atakują dzieci! Mogą zniszczyć mózg!

Wojciech Kozicki
09.12.2019  14:42
Ozdoby świąteczne to toksyczna śmierć? Naukowcy ostrzegają!
Ozdoby świąteczne to toksyczna śmierć? Naukowcy ostrzegają! Fot: Pixabay.com

Świąteczna choinka na święta może okazać się mordercą i zrujnować wam zdrowie! Najnowsze badania wykazały, że w ozdobach świątecznych obecne są szkodliwe toksyny powodujące zaburzenia hormonalne!

Ozdoby choinkowe to zagrożenie dla zdrowia człowieka, a każda bombka to niebezpieczny ładunek śmierci! Badania prowadzone w ramach ogólnoeuropejskiego projektu LIFE AskReach wykazały, że lampki choinkowe, bombki i sztuczne choinki zawierają szkodliwe chemiczne substancje.

13 na 33 przebadanych produktów uznano za mogące zrujnować zdrowie. W niektórych wykryto parafiny chlorowane w stężeniu powyżej 0,15% i powinny być natychmiast wycofane ze sprzedaży. Problem jednak w tym, że niejednokrotnie sami sprzedawcy nie wiedzą co zawierają ich produkty.

Choinka morderca!

Toksyny w ozdobach świątecznych mogą negatywnie wpływać na gospodarką hormonalną człowieka, a nawet prowadzić do bezpłodności! Co gorsza, rtkenvironmental.com ostrzega, że zabójcza chemia ze sztucznych choinek unosi się wraz z kurzem i jest wówczas wdychana. Badacze z University of North Carolina at Asheville wykryli też niebezpieczne stężenie ołowiu w sztucznych drzewkach. Najbardziej narażone są dzieci poniżej 6. roku życia!

Wdychany ołów może uszkodzić mózg i system nerwowy u dzieci, a także powodować autyzm, ADHD i wywoływać agresję. Udowodniono, że wchłaniany regularnie obniża poziom inteligencji  - ostrzega rtkenvironmental.com.

Autorzy badania apelują, by klienci pytali sprzedawców o chemikalia obecne w produktach i mają nadzieję, że to zmieni podejście producentów do wytwarzanego towaru. Specjaliści z UNC Asheville zalecają jednak, by zwierzęta i dzieci pod żadnym pozorem nie zbliżały się do sztucznych choinek.

Czytaj także