18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielkie oszustwo?

TRUMNA KRÓLOWEJ PUSTA?! Sensacyjne doniesienia

19.09.2022  16:36
Trumna królowej Elżbiety II pusta?
Trumna królowej Elżbiety II pusta? Fot: DAN KITWOOD/AFP/East News, Marlin360/Shutterstock

Miliony poddanych oszukane? Możliwe, ze w trumnie królowej wystawionej na widok publiczny, wcale nie było ciała monarchini! Co się z nim stało?

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II rządziła krajem przez calutkie 70 lat. Monarchini była najdłużej panującą osobą w historii i na stałe wpisała się w krajobraz nie tylko swego królestwa, ale i świata. Nic więc dziwnego, że jej śmierć wywołała szok i zadumę w wielu krajach, także w Polsce.

Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. 19 września w Wielkiej Brytanii odbyły się całodzienne uroczystości pogrzebowe, na które ściągnęły miliony poddanych i przedstawiciele innych krajów. Polskę reprezentowali prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata - i jak przystało na naszą głowę państwa, nie obyło się bez wpadki.

Tajemnica trumny Elżbiety

I choć pogrzeb odprawiono dopiero 11 dni po śmierci, to wcześniej przez tydzień trumna Elżbiety II wystawiona była publicznie, by każdy chętny mógł oddać hołd królowej i ją pożegnać. Okazuje się jednak, że w środku prawdopodobnie wcale nie było ciała!

Czy Brytyjczycy nas okłamali? Co się stało z królową? Gdzie ukryto jej ciało? Wiadomo, że jej trumna została w środku wyłożona ołowiem, co miało zapobiec szybkiemu rozkładowi. Nie wiadomo, jaka była wola monarchini i czy chciała być po śmierci zabalsamowana, ciało jednak musiało gdzieś czekać na pochówek. Gdzie i w jakich warunkach? Czy umieszczone w trumnie nie groziło wybuchnięciem od pośmiertnych gazów? I czy nie zaczęło się rozkładać, wydzielając trudny do zniesienia odór?

Trumna królowej pusta?

Ekspert w temacie zgonów, a raczej osób zmarłych, balsamista Adam Ragiel w rozmowie z Medonetem sugeruje, że ciało Elżbiety II wcale nie zostało wystawione w trumnie, by poddani i oficjele mogli je publicznie pożegnać. Mężczyzna twierdzi, że wystawienie trumny miało jedynie wymiar symboliczny. Zwłoki królowej niemal na pewno czekały zaś na złożenie ich w ołowianym pudle do ostatniej chwili.

Gdyby trumna była lekka, bez wkładu i bez zwłok, jej niesienie nie nastręczałoby trudności, a w przypadku królowej widać było, że ci mężczyźni muszą się nieźle wytężyć, by wyjąć ją z pojazdu czy umieścić na katafalku. Najprawdopodobniej ciała w trumnie nie było, tylko czekało na pogrzeb w odpowiednim miejscu. W protokole pożegnania i pochówku jest dużo podróżowania tam i z powrotem. Trumna — na czas transportu — jest najpewniej pusta, a wystawianie jej na widok publiczny ma tu jedynie wymiar symboliczny

- mówi balsamista.

Co ciekawe, trumna królowej Elżbiety II waży kilkaset kilogramów, wszystko przez wspomniany już wkład ołowiowy. Współcześnie podobnych rozwiązań już się raczej nie stosuje, między innymi z uwagi na wygórowaną cenę. Rodzina królewska z pewnością jednak nie musiała przejmować się finansami, kierowała się zaś tradycją. A wiadomo, akurat oni z tradycją mają bardzo dużo wspólnego - tylko dzięki niej mają tak wysoką pozycje i nadal pozostają najważniejszymi ludźmi w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także