18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znamy odpowiedź

Trzecia fala pandemii. Kiedy będzie szczyt zachorowań?

26.02.2021  20:05
Trzecia fala pandemii w Polsce
Trzecia fala pandemii w Polsce Fot: eldar nurkovic/Shutterstock

Trzecia fala pandemii koronawirusa już nadciągnęła do Polski. Od wielu dni walczymy z coraz potężniejszą liczbą zachorowań. Kiedy nastąpi szczyt dramatu? Znamy odpowiedź na to pytanie.

Trzecia fala pandemii koronawirusa wydawała się być odległym mitem, ale niestety - nadeszła w nasze skromne progi. Liczba zachorowań każdego dnia jest niepokojąco wysoka. 

Rząd postanowił nawet wrócić do obostrzeń, z których wstępnie zrezygnował, w obawie przed gigantycznymi problemami z zarazą. Z niepokojem patrzymy w przyszłość. Kiedy możemy spodziewać się szczytu zachorowań w trzeciej fali pandemii?

Trzecia fala pandemii w Polsce. Kiedy szczyt zachorowań?

"Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca" – powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Lekarz stwierdził, że wzrost liczby zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej. Wiele osób przeraża przede wszystkim fakt, że rozpoczęcie szczepień przeciwko Covid-19 nie pomogło i jak na razie ludzie wciąż chorują.

Źle się dzieje, że nie mamy tylu szczepionek, ile byśmy chcieli. Baliśmy się w grudniu i styczniu o zainteresowanie szczepieniami. Dziś problemem są niedobory preparatu

- stwierdził Sutkowski.

Medyk przestrzega przede wszystkim przed bagatelizowaniem wprowadzonych rygorów. Jeśli wszyscy będziemy przestrzegać zasad - jego zdaniem uporamy się dość szybko z 3 falą pandemii koronawirusa.

Czytaj także