18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kosmici atakują?

UFO na niebie?! Pentagon potwierdził autentyczność

14.04.2021  13:42
Kosmici odwiedzili USA?
Kosmici odwiedzili USA? Fot: WeAre/Shutterstock

Doniesienia o UFO od dawna rozbudzają wyobraźnię wielbicieli teorii spiskowych. Do sieci trafiają tysiące nagrań, jednak większość z nich okazuje się fałszywa. Sprawa wygląda inaczej w przypadku tajemniczego obiektu zarejestrowanego przez okręt amerykańskiej armii. Autentyczność tego nagrania potwierdził nawet Pentagon.

Publikowane w sieci nagrania przedstawiające rzekome statki kosmitów zwykle są wyśmiewane oraz traktowane przez badaczy z przymrużeniem oka. Zupełnie inaczej postąpiono z filmem, zarejestrowanym w 2019 roku przez okręt amerykańskiej armii.

UFO nagrane w USA?

Na wideo za pomocą termowizji udokumentowano tajemniczy obiekt, przypominający kształtem piramidę. Sprawa jest na tyle poważna, że zajęła się nią powołana niedawno grupa wywiadowcza UAPTF. Autentyczność nagrania potwierdziła już Sue Gough, rzecznik prasowa amerykańskiego Departamentu Obrony.

Film został wykonany przez personel US Navy. Jest on częścią trwającego śledztwa UAPTF - przekazała Sue Gough.

Pentagon nie zamierza ujawniać szczegółów trwającej sprawy, gdyż mogłyby one zostać wykorzystane przez państwa wrogie USA.

Departament Obrony nie prowadzi publicznej dyskusji na temat szczegółów obserwacji lub badań dotyczących naruszenia naszej przestrzeni powietrznej, wliczając w to naruszenia, które początkowo są przypisywane niezidentyfikowanym obiektom powietrznym - poinformowała rzecznik.

Tajemnicze obiekty obserwowano przez kilka dni. Zdaniem marynarzy USS mogły to być drony lub sprzęt wojskowy wysłany przez inne państwa. Niestety, prawdopodobnie nigdy nie poznamy szczegółów tego śledztwa.

Czytaj także