18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe zagrożenie

Groźny wirus atakuje dzieci! "W szpitalach kończą się wolne łóżka"

03.08.2021  13:32
Niebezpieczny wirus w USA
Niebezpieczny wirus w USA Fot: Africa Studio/Shutterstock

Pandemia COVID-19 to niejedyny problem, z którym muszą mierzyć się szpitale. USA nawiedziła właśnie fala zakażeń wirusem RSV. Zaraza atakuje głównie dzieci, wywołując niebezpieczne choroby dróg oddechowych.

Dziennik "New York Times" informuje o niepokojącym wzroście zakażeń RSV. W niektórych regionach USA liczb chorych sięga poziomów z zimy. Obecnie wirus jest jedną z głównych przyczyn hospitalizacji najmłodszych.

Po wielu miesiącach z zerem lub kilkoma pediatrycznymi przypadkami covidowymi teraz widzimy niemowlęta, dzieci i nastolatków powracających do szpitali, coraz więcej każdego dnia. Stoimy u progu ogromnej fali Covidu, a mamy do tego liczbę pacjentów z RSV na poziomie zimowym - poinformowała dr Heather Haq, pediatra w Houston.

Według danych CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób), liczba zakażeń wirusem RSV rosła od czerwca, osiągając w lipcu swój szczyt.

Wirus RSV atakuje USA

Dr Uzma Hasan w rozmowie z CNN podkreśla, że w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem Delta, dzieci są bardziej narażone na wystąpienie poważnych objawów wirusa RSV. Skutkiem trwającej fali zakażeń jest przepełnienie wielu placówek medycznych.

Mierzysz się z pandemią przez ostatnie 18 miesięcy, a potem przez kolejne kilka miesięcy z RSV. Jedna rzecz za drugą sprawia, że nasze zespoły są bardzo zapracowane - przekazał dr Trey Dunbar, dyrektor szpitala w Baton Rouge.

Do głównych objawów zakażenia RSV zalicza się wysoką gorączkę, katar, kaszel, brak apetytu, gromadzenie wydzieliny wokół ust oraz kłopoty z oddychaniem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej