18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wesoło!

Uber będzie woził marihuanę? Firma nie wyklucza takiej opcji

14.04.2021  17:34
Uber Weed wkrótce zacznie działalność?
Uber Weed wkrótce zacznie działalność? Fot: Dmytro Tyshchenko/Shutterstock

Zarząd Ubera rozważa dostarczanie klientom marihuany. Jeśli prawo USA na to pozwoli, wkrótce Amerykanie będą mogli otrzymać popularną używkę prosto do domu.

Obecnie marihuana jest zalegalizowana na terenie 16. stanów w USA. Pod koniec marca do grupy "szczęśliwców" dołączył również stan Nowy Jork.

To historyczny dzień w Nowym Jorku, naprawiający krzywdy przeszłości i kładący kres surowym wyrokom więzienia. Stwarza branżę, która rozwinie gospodarkę Imperialnego Stanu i nada priorytet społecznościom zmarginalizowanym, tak aby te, które ucierpiały najbardziej, były pierwszymi, które zaczerpną z tego korzyści - oświadczył gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo.

Dodatkowo Nowy Jork jest czwartym stanem, w którym można zamówić usługę dostarczenia towaru do domu. Jednak jak na razie nie odpowiada za to Uber.

Powstanie Uber Weed?

Usługa dostarczania marihuany na poziomie federalnym jest zabroniona, niemniej wkrótce może to się zmienić. Wiceprezydent USA Kamala Harris oświadczyła, że chce zalegalizować marihuanę na terenie całego kraju. Tego typu rozwiązanie znacznie pomogłoby amerykańskiej gospodarce. Branża ta już teraz zapewniła 250 tysięcy nowych miejsc pracy w USA.

Do sprawy odniósł się CEO Ubera, Dara Khosrowshahi, który przyznał, że firma uważnie przyjrzy się pomysłowi dostarczania marihuany.

Gdy droga dla konopi będzie czysta, gdy prawo federalne wejdzie w życie, absolutnie mamy zamiar przyjrzeć się tej opcji - poinformował Khosrowshahi.

Firma poszukuje sposobu na odrobienie strat spowodowanych pandemią. Mimo że Uber Eats cieszy się coraz większym powodzeniem, to liczba chętnych na przejazdy autami Ubera znacząco spadła.

Czytaj także
Przeczytaj więcej