18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Był raport, nie ostrzegli

Rząd TEGO KRAJU wiedział o wirusie. Pozwolili na epidemię?

Wojciech Kozicki
09.04.2020  12:42
Rząd USA i koronawirus - nowa teoria o wybuchu epidemii
Rząd USA i koronawirus - nowa teoria o wybuchu epidemii Fot: Facebook/China.org.cn

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo i chociaż wydaje się, że wybuchła nagle w Wuhan, to eksperci ostrzegali przed nią od dawna. Czy amerykański wywiad wiedział, że koronawirus uderzy i dlaczego nic nie zrobił? A może rząd USA celowo pozwolił na rozprzestrzenienie się epidemii?

Wybuch epidemii koronawirusa w Wuhan nie był niespodzianką dla wywiadu USA? Telewizja ABC ujawniła informacje o raporcie, który Narodowe Centrum Medycznego Wywiadu (NCMI) sporządziło w listopadzie 2019 roku i ostrzegało przed wirusem zagrażającym ludzkości. Amerykańska agencja wywiadu wojskowego oczywiście zaprzeczyła, że taki dokument istnieje, a telewizja powołuje się na anonimowe źródło w amerykańskiej armii. W raporcie miała znaleźć się informacje o "wirusie zagrażającym amerykańskim żołnierzom w Azji".

Koronawirus i rząd USA - wielki spisek?

ABC twierdzi, że raport wielokrotnie znalazł się w Białym Domu i Pentagonie, zapoznała się z nim Narodowa Rada Bezpieczeństwa, a o sprawie wiedział nawet prezydent USA Donald Trump. Sprawę zamieciono pod dywan.

W raporcie znalazła się informacje, że epidemia będzie wydarzeniem o charakterze kataklizmu - donosi źrodło telewizji ABC, które dotarło do treści tajnego dokumentu.

Czy USA wiedziały o koronawirusie znacznie wcześniej? Wyszło na jaw, że kilka miesięcy przed wybuchem epidemii, amerykański rząd wycofał z Chin eksperta, który pomogał we wczesnym wykrywaniu i zwalczaniu epidemii chorób zakaźnych i szkolił chińskich epidemiologów. Jak podaje Reuters.com, dr Linda Quick mogła przyczynić się do zatrzymania lub spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii. Została jednak odwołana ze stanowiska w lipcu, a rządowa agencja CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób) otrzymała dane o wirusie dopiero 31 grudnia.

To nie jedyne oskarżenia pod adresem USA. Iran również krytykuje USA i mówią o broni biologicznej, a Chiny grożą „utopieniem w morzu wirusa”. Tymczasem Edward Snowden ujawnił, że rząd amerykański wykorzystuje pandemię SARS-CoV-2 i ma potworny plan.

Czytaj także
Przeczytaj więcej