18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia z Chin

Odkryli źródło wirusa? Szokujące zdjęcia z laboratorium w Wuhan

Wojciech Kozicki
23.04.2020  14:49
Koronawirus i źródło w Wuhan w laboratorium? Ujawnili nowe informacje
Koronawirus i źródło w Wuhan w laboratorium? Ujawnili nowe informacje Fot: YouTube

Jakie jest źródło koronawirusa i skąd naprawdę wzięła się pandemia SARS-CoV-2? Wszystkie tropy prowadzą do chińskiego Wuhan. Media ujawniły kolejne informacje na temat tamtejszego laboratorium, gdzie bada się najgroźniejsze choroby świata.

Koronawirus uderzył najpierw w Wuhan i tam został namierzony „pacjent zero”. Pojawiają się kolejne doniesienia, że pandemia wydostała się z tamtejszego laboratorium, przed którym już kilka lat temu ostrzegali amerykańscy eksperci. Czy rzeczywiście nie były tam zachowane środki bezpieczeństwa? Przypominamy, że niedawno potwierdzono, iż w tym laboratorium badano koronawirusy pochodzące od nietoperzy.

Koronawirus i laboratorium w Wuhan

Światowe media obiegło szokujące zdjęcie z Wuhan Institute of Virology powiązanego z Academy of Sciences. Zamrażaka z wirusami miała uszkodzoną uszczelkę! Jak podaje „The Sun”, w urządzeniu trzymano 1500 próbek zabójczych wirusów, także tych odpowiedzialnych za pandemię COVID-19.

Do sieci trafiło najpierw wideo z wspomnianego chińskiego laboratorium. To na nim widać uszkodzoną zamrażakę. „Mirror” podkreśla, że nagranie pochodzi z 2018 roku i zostało ponownie przypomniane przez „China Daily”.   

Na nagraniu widzimy naukowca Zhang Huajun analizującego próbki z patogenami. Posiada strój i środki ochronne zabezpieczające go przed zakażeniem. Demonstruje także jak założyć podwójny skafander ochronny i przejść odkażenie, zanim wejdzie się do laboratorium – pisze „The Sun”.

Na nagraniu naukowiec zapewnia, że laboratorium zbudowano w ten sposób, że powietrze z zewnętrz może wlatywać do środka, ale nie może się wydostać.

Media podają, że Amerykanie wszczęli już śledztwo w sprawie chińskiego laboratorium i chcą wyjaśnić, czy patogen nie wydostał się właśnie stamtąd. Prezydent Donald Trump powiedział, że konieczne jest ustalenie, czy koronawirus przeszedł na ludzi podczas testów na nietoperzach prowadzonych w Wuhan.

Koronawirus i laboratorium w Wuhan [WIDEO]

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze