Ustalono jak alkohol wpływa na zdrowie. Wynik jest zaskakujący

Redakcja
21.08.2017  13:23
Piwo
Piwo Fot: East News

Wszystko wskazuje na to, że kobiety znacznie lepiej radzą sobie z procentami.

Dobre wieści dla miłośników piwa i wina. Mówi się, że częste picie skraca życie. Okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Chińscy naukowcy zalecają regularne spożywanie napojów wysokoprocentowych. Przeprowadzili badanie na grupie 300 tys. osób. Wynik jest zaskakujący, szczególnie dla pań.

Jak informuje express.co.uk, codzienne picie "czegoś mocniejszego" zapewni dłuższe życie i uczyni serce zdrowszym. To sposób na długowieczność nie tylko dla panów. Jeśli kobiety każdego dnia będą konsumowały alkohol, ryzyko przedwczesnej śmierci spadnie o 20 procent i o 34 procent zmniejszy się ryzyko chorób serca.

Nie taka słaba płeć

Okazuje się, ze alkohol to samo zdrowie. Jego konsumpcja redukuje ryzyko infekcji oraz powstawania zakrzepów. Pomaga także w produkcji dobrego cholesterolu i antyoksydantów.

W przypadku mężczyzn, konserwowanie się napojami wyskokowymi zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o 34 procent. Mają także 21 procent mniej szans na zapadnięcie na choroby serca. Jednak, co za dużo to niezdrowo

Alkohol powinien być pity z umiarem. Wówczas nie szkodzi – ostrzega dr Bo Xi ze School of Public Health w Shandong (express.co.uk).

We wszystkim należy zachować rozsądek. Jeśli mężczyzna nadużywa napojów wyskokowych, ma 25 procent więcej szans na przedwczesny zgon. O 67 procent wzrasta ryzyko zachorowania na raka. Co ciekawe, w przypadku kobiet „tankujących” za często, to ryzyko zwiększało się nieznacznie.

Kobiety mają moc.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze