18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To wiele tłumaczy

Uwaga! Grzyb, który zmniejsza mózg, rozprzestrzenił się po świecie

04.10.2019  09:00
Uwaga! Grzyb, który zmniejsza mózg, rozprzestrzenił się po świecie
Uwaga! Grzyb, który zmniejsza mózg, rozprzestrzenił się po świecie Fot: Facebook

To nie żart. Straszliwy grzyb, który powoduje m.in. zmniejszenie się mózgu - rozprzestrzenił się po kuli ziemskiej. Jest niesamowicie śmiercionośny. 

Grzyb uważany za wyjątkowo niebezpieczny twór natury, został znaleziony na terytorium, na którym na ogół nie występuje. Okazuje się, że straszliwy wytwór gleby przemieszcza się po świecie.

Zobacz także

Grzyb, który zmniejsza mózg

Jego angielska nazwa brzmi: "poison fire coral". Jeśli ktokolwiek wpadłby na niemądry pomysł zjedzenia go, doznałby niesamowicie męczących objawów. Grzyb wywołuje m.in. zmniejszenie mózgu i uszkodzenie organów. Ofiara nie ma żadnych szans na przeżycie.

Spośród setek toksycznych grzybów, które są znane badaczom, wyłącznie toksyny tego jednego mogą być absorbowane przez skórę

– mówił dr Matt Barrett z James Cook University.

Biorąc to pod uwagę należy pamiętać, że nie tylko jedzenie jest niewskazane. Grzyba pod żadnym pozorem nie należy dotykać, chociaż wygląda obłędnie ładnie. 

Grzyb aktualnie pojawił się w Australii. Sfotografował go Ray Palmer, który na szczęście nie próbował tworu natury zrywać. Do tej pory spotykano go niemal wyłącznie w Japonii, Korei Południowej, Chinach, Tajlandii i Papui Nowej Gwinei. Jego zarodniki po świecie mógł rozsiać wiatr - to przerażające, jak daleko był w stanie sięgnąć.

logo Tu się dzieje