18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Naukowcy ostrzegają

Uwaga na MUCHY ŚMIERCI. Kontakt z nimi może wywołać COVID-19

08.05.2020  16:19
Uwaga na MUCHY ŚMIERCI. Kontakt z nimi może wywołać COVID-19
Uwaga na MUCHY ŚMIERCI. Kontakt z nimi może wywołać COVID-19 Fot: Mr.Samarn Plubkilang/Shutterstock

Muchy są bardziej niebezpieczne, niż kiedykolwiek, ktokolwiek mógłby pomyśleć. Naukowcy ostrzegają przed kontaktem z nimi! W czasach pandemii te bzyczące maluchy potrafią nieźle zatruć człowiekowi życie. 

Muchy nie są szczególnie lubianymi owadami, chociaż do tej pory wszyscy uznawali je za niegroźne. Teraz wiele się zmieni - naukowcy ostrzegają, że to nie komary i kleszcze mogą być odpowiedzialne za przenoszenie koronawirusa, ale właśnie te małe, bzyczące, czarne stworki.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Moskiewskim są niepokojące. "Kp.ru" podaje, że szczegóły analizy przedstawił Vadim Maryjski, naukowiec z Wydziału Ekologii Ogólnej i Hydrobiologii Wydziału Biologii.

Muchy śmierci przenoszą COVID-19

W badaniach dowiedziono, że komary nie są w stanie przenosić koronawirusa. Chodzi tutaj o mechanizm kontaktu tych owadów z człowiekiem. Kiedy komar chce "wypić krew", nigdy jej jednocześnie nie wstrzykuje. Kiedy komar przysysa się do człowieka lub zwierzęcia, krew trafia bezpośrednio do jego żołądka i tam jest trawiona. Z tej przyczyny nawet wielokrotne ukąszenie przez tego samego owada nie grozi przeniesieniem wirusa.

Podobnie jest z kleszczami, najprawdopodobniej nie są one w stanie zarażać COVID-19. Nie ma jednak dokładnych badań, które opisywałyby ten mechanizm tak, jak w przypadku komarów - dlatego nie należy bagatelizować zagrożenia. Poza tym kleszcze są w stanie przenieść tyle chorób, że zakażenie koronawirusem nie wydaje się przy tym aż tak groźne.

Tu właśnie na scenę wkraczają niepozorne muchy. Spotkanie z nimi może być pod względem ryzyka zakażenia się COVID-19, największym zagrożeniem. Vadim Maryjski uważa, że one jak najbardziej przenoszą koronawirusa. Muchy mają bowiem na łapach tyle patogenów, że głowa mała.

Uważajcie na siebie w czasach pandemii!

Przeczytaj więcej
Komentarze