18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Święto miłości czy festiwal śmierci?

Nadlatuje asteroida. To ostatnie walentynki?

Wojciech Kozicki
14.02.2020  15:02
Asteroida i zagrożenie dla Ziemi - skała z kosmosu zniszczy Walentynki?
Asteroida i zagrożenie dla Ziemi - skała z kosmosu zniszczy Walentynki? Fot: Facebook/Revelation Apocalipsis

Walentynki trwają w najlepsze, pary dają sobie prezenty, uprawiają seks i wyznają sobie miłość… ale być może robią to po raz ostatni. Naukowcy z NASA ostrzegają, że w stronę Ziemi leci ogromna asteroida 2002 PZ39 . Święto miłości może zamienić się w festiwal śmierci.

Czy Walentynki 2020 zostaną brutalnie zmiażdżone przez koniec świata? Być może w serca uderzy dzisiaj nie strzała Amora, lecz morderczy pocisk z kosmosu. NASA informuje, że w kierunku Ziemi, z prędkością 50 tysięcy kilometrów na godzinę, nadlatuje asteroida 2002 PZ39.

Asteroida kontra Ziemia

Rozmiar asteroidy nie jest jeszcze dokładnie określony. Wiadomo jedynie, że ma ok. kilometra średnicy. CNEOS podaje, że w piątek kosmiczna skała zbliży się do planety na odległość 5,8 mln kilometrów. Najwyraźniej nie jest to odległość zapewniająca pełne bezpieczeństwo, bo obiekt został zakwalifikowany do grupy NEO, a więc może stanowić potencjalne zagrożenie.

W razie kolizji 2002 PZ39 wywołałaby zimę nuklearną, która mogłaby trwać kilka lat. Pył wyrzucone w górne warstwę atmosfery zablokowałby docieranie do powierzchni energii słonecznej, co skutecznie zniwelowałoby co prawda skutki globalnego ocieplenia, ale przy okazji doprowadziło do masowego wyginięcia wielu gatunków. Potężnego uszczerbku zaznałaby także ludzka cywilizacja – podaje Antyradio.pl

To nie koniec złych wiadomości. Nawet jeśli minie nas obiekt 2002 PZ39 i przetrwamy, to 16 lutego również zrobi się groźnie. Wówczas do Ziemi zbliży się asteroida 2020 BL14. Porusza się z prędkością 32 tys. kilometrów na godzinę i chociaż ma zalewie 50 metrów średnicy, to mogłaby spowodować ogromne zniszczenia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej