18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kosztowna miłość

Walentynki rozniosą Ci portfel. Polacy wydają na nie krocie

13.02.2020  12:21
Walentynki rozniosą Ci portfel. Polacy wydają na nie krocie
Walentynki rozniosą Ci portfel. Polacy wydają na nie krocie Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Osoby w związkach już wiedzą, że ten wieczór będzie je słono kosztował. Z roku na rok wydajemy więcej!

Walentynki zawsze budzą ogromne emocje. Osoby w związkach cieszą się na ten dzień, ale również stresują, czy trafią z prezentem dla swojej drugiej połówki. 

Single niejednokrotnie łapią doła i przeklinają 14 lutego do żywego. Nieważne, w której grupie się znajdujecie - problemy natury finansowej łączą wszystkich Polaków. 

Walentynki to coraz kosztowniejszy dzień dla Polaków

Ci, którzy mają drugą połówkę rzewnie zapłaczą 15 lutego, kiedy spojrzą na stan swojego konta. W Walentynki wydamy bowiem naprawdę dużo, a co gorsza, z roku na rok to święto jest coraz bardziej kosztowne. 

W ciągu dwóch lat wydatki walentynkowe Polaków wzrosły o 63%. Większość rodaków stawia na restauracje i wyjazdy (często zagraniczne) w ten wyjątkowy wieczór. Czekoladki i kwiatki mogą się okazać zbyt skromnym prezentem.

Dane zebrał Mastercard w toku badania Mastercard Love Index. Wydatki Polaków równają się powoli z trendami światowymi. Rodzi się jednak pytanie, jak dogonić świat, kiedy nasze pensje powoli stają się coraz niższe przez galopujące w góry ceny?

Może niektórym Walentynki zwrócą się w postaci 500 plus. Trzymamy kciuki!

Przeczytaj więcej
Komentarze