18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa mutacja

Wariant Mu jest odporny na szczepionki?! Pandemia wraca

04.09.2021  11:55
Wariant Mu koronawirusa
Wariant Mu koronawirusa Fot: Shutterstock

Wariant Mu jest nową mutacją koronawirusa, która pojawiła się już w Polsce. Naukowcy nie mają dla nas dobrych wieści. Patogen może być BARDZO niebezpieczny. Znacznie bardziej niż pierwotna wersja wirusa.

Wariant Mu przeraża teraz wszystkich. Wiadomo już, że mutacja powoli rozprzestrzenia się po świecie i może stanowić dla nas ogromne zagrożenie. Niestety, naukowcy również nie mają dla nas najlepszych wieści. 

Wariant Mu jest odporny na szczepionki?!

Wszystko wskazuje na to, że wariant Delta wirusa SARS-CoV-2 może z czasem przestać być dominujący. Nowy, skrajnie zmutowany szczep, według WHO wykazuje oznaki możliwej oporności na istniejące szczepionki. Jeśli to prawda, pandemia rozgorzeje na nowo, zamykając nas w domach.

Mu to piąty tzw. niepokojący wariant SARS-CoV-2. Na liście WHO znajdują się: Alfa, Beta, Gamma oraz Delta. Aktualnie Mu rozpowszechnia się przede wszystkim po Kolumbii i Ekwadorze. Z tej przyczyny często nazywany jest wariantem kolumbijskim.

Teraz wszystko w rękach naukowców, którzy uważnie śledzą rozwój tego wariantu. Starają się reagować na bieżąco, a jeśli okaże się odporny na obecnie dostępne szczepionki, to trzeba będzie zacząć proces tworzenia ich od nowa. Niestety, wiadomo już, że Mu pojawiło się w Polsce.

To były cztery zakażenia na Pomorzu, wykryte między 18 a 26 lipca

- wyjaśnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zaczynacie czuć powiew grozy na karkach?