18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej uważać

Wariant Omikron daje NIETYPOWE OBJAWY

29.11.2021  13:08
Omikron objawy
Omikron objawy Fot: Piti Tangchawalit/Shutterstock

Wariant Omikron koronawirusa jest na ustach wszystkich. Ta mutacja zdumiewa naukowców i przeraża potencjalnych pacjentów. Objawy zakażenia są bardzo nietypowe, dlatego musimy na siebie szczególnie uważać i bacznie się obserwować.

Wariant Omikron przeraża wszystkich. Już samo jego hipotetyczne pojawienie się w Polsce wywołało falę nowych obostrzeń pandemicznych. Naukowcy zgodnie przyznają, że tak groźnej mutacji jeszcze nie widzieli.

Najbardziej zmutowana wersja koronawirusa błyskawicznie opanowuje świat. Przypadki powstałego w Afryce wariantu Omikron wykryto już w Wielkiej Brytanii, Danii czy Holandii. Lekarze ujawniają, że nowa mutacja koronawirusa daje bardzo nietypowe objawy. Lepiej już teraz sprawdzić, jakie.

Objawy zakażenia wariantem Omikron

Lekarka z RPA, która jako pierwsza miała do czynienia z chorymi zakażonymi mutacją Omikron, ujawniła nowe, niepokojące fakty na jej temat. Dr Angelique Coetzee na łamach brytyjskiego "The Telegraph" mówi, że pacjenci, u których testy potwierdziły obecność wariantu Omikron koronawirusa, mieli nietypowe i łatwe do zlekceważenia objawy.

Co prawda w przypadku tego zakażenia rzadziej występowały przypadki o ciężkim przebiegu, to za charakterystyczne symptomy uznać należy objawy, które mają niewielki związek z "klasycznym" Covid-19.

Objawy zakażenia Omikronem, to: to zmęczenie i przyspieszony puls, a do tego brak zaburzeń zapachu i smaku, co jest nietypowe dla zakażeń koronawirusem. Uważajcie na siebie i pozostawajcie zdrowi!

Czytaj także