18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zakończy nasz byt?

Wielka ASTEROIDA GRUCHNIE W ZIEMIĘ?! Naukowcy są przerażeni

22.06.2021  15:15
Asteroida gruchnie w Ziemię
Asteroida gruchnie w Ziemię Fot: Elena11/Shutterstock

Asteroida wkrótce gruchnie w Ziemię z wielkim impetem i zmiecie z niej wszelkie życie? Dokładnie tego obawiają się naukowcy. Czy naprawdę koniec świata ziści się jeszcze za naszego życia? Nikomu tego nie życzymy.

Asteroidy ciągle szybują przez kosmos i aż trudno uwierzyć, że przez tyle lat udało nam się uniknąć zderzenia z nimi. Niestety, pewne jest, że nasza szczęśliwa passa nie będzie trwać wiecznie. Czyżby miała się skończyć... właśnie teraz?

Naukowcy są przerażeni, w naszą stronę sunie wielka asteroida, która stanowi poważne zagrożenie dla całej planety. 25 czerwca, jeśli będziemy mieli dalej trochę szczęścia, minie nas dosłownie o włos.

Wielka asteroida gruchnie w Ziemię?!

W naszą stronę leci konkretnie asteroida 2010 NY65, którą NASA określa jako potencjalnie niebezpieczną. Trafiła nawet na listę oficjalnych zagrożeń, ale najprawdopodobniej minie nas o odległość 15 razy większą niż ta, która dzieli Ziemię od księżyca. Najwyraźniej coś nad nami czuwa...

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że muszą stale obserwować to, co dzieje się w naszej przestrzeni kosmicznej, by w skrajnych przypadkach zareagować jak najszybciej. Zawsze istnieje ryzyko, że niebezpieczne asteroidy zmienią trajektorię lotu i gruchną prosto w nas, a wtedy życie na Ziemii zmieniłoby zupełnie swoje oblicze.

Skoro uderzenie kosmicznego obiektu wystarczyło do zabrania życia gigantycznym dinozaurom, to tym bardziej ludzie wyginęliby z szybkością światła w takiej samej sytuacji. Tylko wiedza najmądrzejszych ekspertów jest w stanie nas ocalić od koszmarnego losu.

Nasz wszechświat pełen jest wielu dryfujących po nim obiektów, a Ziemię rocznie mijają dziesiątki mniejszych, bądź większych asteroid. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej uda nam się uniknąć takiego dramatu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej