18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

byłoby pozamiatane

Wielka planetoida pędzi w stronę ziemi. WALNIE W PUTINA?

03.03.2022  16:52
Wielka planetoida mknie w stronę ziemi. WALNIE I POZAMIATA
Wielka planetoida mknie w stronę ziemi. WALNIE I POZAMIATA Fot: NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News, Shutterstock

Wielka planetoida mknie w stronę Ziemi. Walnie? Pozamiata? A jak tak, to gdzie? Zniszczenia byłyby niebotyczne.

Ogromna asteroida mknie w kierunku Ziemi. Jej średnica to aż 750 metrów i jest tak wielka i tak zbudowana, że zalicza się ja do obiektów potencjalnie niebezpiecznych planetoid (Potentially Hazardous Asteroids).

Obiekt został odkryty 2 lutego 2001 roku i nadano mu oznaczenie 2001 CB21 lub 138971. Astronomowie zauważyli ją dzięki projektowi poszukiwań planetoid LINEAR.

Planetoida nie walnie w Putina

Planetoida niebezpiecznie zbliża się do Ziemi i w piątek znajdzie się w rekordowo bliskiej odległości od naszej planety. Czy walnie? Wielu pewnie pomyślałoby teraz, dość niegrzecznie, wręcz może obrazoburczo, że są takie miejsca na świecie, w które walnąć by mogła, ale niestety... Asteroida minie Ziemię o włos dokładnie o godzinie 8:59 czasu Polskiego, z prędkością 43 tys. km/h.

Co ciekawe, 138971 mija Ziemię niemal co roku, jednak tym razem zbliży się do nas rekordowo blisko i przez kilkadziesiąt najbliższych lat nie podleci bliżej. Tym razem jej dystans do zielonej planety wyniesie "zaledwie" 0,03 jednostki, czyli około 4,9 mln km.