18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg się rodzi... a ludzie umierają

Wigilia grozi śmiercią. 7 sposobów na zgon w święta!

Wojciech Kozicki
23.12.2019  15:20
Zabójcze święta - w Wigilię może rozegrać się horror!
Zabójcze święta - w Wigilię może rozegrać się horror! Fot: Facebook/Lindsey's Christmas Tree Lot

Wigilia i Boże Narodzenie to okres jedzenia, miłości, rodzinnych chwil i… śmierci! Nie czujcie się zbyt bezpiecznie przy wigilijnym stole! Świąteczne jedzenie, choinka, kolędy… w święta łatwo jest zginąć, a zagrożenia czyhają na każdym kroku. Święta to nie sielanka... to walka o przetrwanie!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo niebezpieczny okres. Świąteczne jedzenie może oznaczać kalectwo i śmierć w męczarniach. Choinki grożą bezpłodnością, każdy pieróg w barszczu to potencjalny zabójca, a za oknem w każdej chwili może rozpętać się zimokalipsa. Oto lista zagrożeń, na które powinniście szczególnie uważać. Życzymy przede wszystkim zdrowia...

1 Karp-morderca nie ma serca!

Wigilia, 12 świątecznych potraw, a wśród nich… karp morderca! Połknięcie ości oznacza makabrę, bo mała „rybia kość” może przebić jelito lub przełyk, powodując infekcję, martwicę i sepsę. W Polsce odnotowano przypadki paraliżu po połknięciu rybiej ości.

Co dokładnie dzieje się w ludzkim ciele po połknięciu ości? Może o tym przeczytać TUTAJ.

2. Pierogi trwogi - zjadł uszka, wyzionął duszka!

Pierogi mogą zabić! Niejedna osoba przy świątecznym stole traci głowę i pożera 12 potraw w tempie Pendolino. Tymczasem pierożki wciągane zbyt szybko mogą doprowadzić do tragedii. Przekonał się o tym w 2011 roku 77-letni Iwan Mendel z Ukrainy. Brał on udział w konkursie jedzenia pierogów, ale by pobić rekord, połykał je w całości. Zdążył odebrać główną nagrodę (litrowy słój śmietany) i zmarł z powodu uduszenia.

Lokalne media podają, że Mendel połknął 10 pierogów w 30 sekund! Pogotowie ratunkowe w Tokmaku oświadczyło, że Ukrainiec zapchał się ciastem, co doprowadziło do zatrzymania oddechu i akcji serca. Okazuje się, że to nie pierwszy konkurs jedzenia pierogów na Ukrainie, który zakończył się zgonem!

3. Zabójczy bigos

Tradycyjna wigilijna potrawa może nieźle namieszać w jelitach, a wzdęcia i gazy to dopiero początek dramatu. Często dodatkiem do bigosu jest kiełbasa, a ten wyrób mięsny może zawierać jad kiełbasiany. Takie zatrucie może okazać się śmiertelne!

4. Świąteczna choinka jak wieniec pogrzebowy?

Piękna świąteczna choinka, a na niej lampki, łańcuchy, bombki i… śmierć! Najnowsze badania wykazały, że w ozdobach świątecznych obecne są szkodliwe toksyny powodujące zaburzenia hormonalne! W wielu wykryto m.in. parafiny chlorowane i ołów, które unosząc się z kurzem, są wdychane do płuc.

Wdychany ołów może uszkodzić mózg i system nerwowy u dzieci, a także powodować autyzm, ADHD i wywoływać agresję. Udowodniono, że wchłaniany regularnie obniża poziom inteligencji - ostrzega rtkenvironmental.com.

Poza tym, nieuważne obchodzenie się z choinką, może oznaczać pożar lub porażenie prądem. Jak podaje Solveacrime.com, w Ameryce każdego roku pożary choinek powodują straty w wysokości ok. 18 milionów dolarów! W USA służby ostrzegają również, że w choinkach czają się także zabójcze modliszki.

5. Rakotwórcze Siostry Godlewskie

Kolejnym śmiertelnym zagrożeniem, które czyha na nas w święta, są siostry Godlewskie. Esmeralda jest już raczej niegroźna, bo zamierza zająć się malarstwem. Niestety, Małgorzata Godlewska jak szalona publikuje kolędy zmasakrowane przez swój talent wokalny. Żartów nie ma, bo jak się okazuje, zbyt duża dawka sióstr Godlewskich może powodować… raka!

Teledysk sióstr Godlewskich jest utrzymany w kolorach energetycznych, zachęcających do działania. Palenie przedstawione w takiej obróbce kolorystycznej, podświadomie może zachęcać do uprawiania kancerogennego nałogu, a w efekcie do raka płuc – powiedział dr Tulimowski. (noizz.pl)

 6. Terroryści kontra Wigilia

Boże Narodzenie to dla terrorystów z ISIS okazja, by wyjątkowo boleśnie uderzyć w chrześcijan. Gazeta „La Razon” dotarła do komunikatów kierowanych przez organizację terrorystyczną Al Andaluzia Munastir powiązaną z ISIS.  Islamiści zachęcani są by atakować cele związane ze świętami, np. jarmarki bożonarodzeniowe. Wspomniana gazeta twierdzi, powołując się na hiszpańskie służby, że najprawdopodobniej ISIS zaatakuje jeden z hiszpańskich jarmarków bożonarodzeniowych.

7. Święta takie, że aż serce staje!

Boże Narodzenie to czas, gdy z emocji może pęknąć serce... dosłownie! Jak podaje bmj.com, powołując się na szwedzkie badania naukowe, w Wigilię o 15% wzrasta ryzyko ataku serca. Najwięcej przypadków jest odnotowanych ok. godziny 22:00, a najbardziej narażeni są ludzie chory i seniorzy. Nadmiar stresu i emocji powoduje, że ich serca nie wytrzymują i dochodzi do dramatu. Naukowcy przebadali 283 tys. przypadków z lat 1998-2013, które wydarzyły się właśnie w święta.