18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaleją Europę?

Wilki-mutanty nadchodzą! Nadciągają z Czarnobyla

29.07.2020  15:35
Wilki z Czarnobyla ruszają na Europę
Wilki z Czarnobyla ruszają na Europę Fot: shymar27/Shutterstock

Zmutowane wilki ze strefy wykluczenia wokół elektrowni w Czarnobylu mogą zalać Europę. Wędrują po kilkaset kilometrów!

Szokujące doniesienia naukowców z University of Georgia i University of Portsmouth. Badacze wzięli pod lupę strefę wokół elektrowni w  Czarnobylu, z której po katastrofie z 1986 wysiedlono ludzi, a w której osiedliły się i zaczęły mnożyć całe stada dzikich zwierząt.

Już teraz w strefie wykluczenia naukowcy doliczyli się 7-krotnie większej populacji wilków, niż w innych lasach, których nie dotknęło skażenie. Nie dość, że zwierząt jest dużo, to jeszcze doszło w ich organizmach do niebezpiecznych mutacji, które teraz mogą roznieść się po całej Europie.

Zmutowane wilki w Polsce?

Badacze z University of Georgia i University of Portsmouth przez kilka lat obserwowali czarnobylskie wilki. Badaniami objęli ponad 4 tysiące kilometrów kwadratowych. Odłowili 14 samców, którym założyli lokalizatory GPS. Okazało się, że część z nich wędrowała na odległości nawet kilkuset kilometrów. W tym czasie wilki mogły przekazywać swoje zmutowane geny zdrowym zwierzętom!

Naukowcy już zaplanowali kolejny etap badań - sprawdzą, jakie zmutowane geny mogą przekazywać wilki z Czarnobyla swoim potomkom.

logo Tu się dzieje