18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przed nami wielki dramat?

Wirus Delta atakuje. ZACZYNA SIĘ JAK ZWYKŁE PRZEZIĘBIENIE

14.06.2021  17:04
Wirus Delta atakuje
Wirus Delta atakuje Fot: simona pilolla 2/shutterstock

Wirus Delta już szaleje w Polsce i nikt o tym nie wie? Naukowcy alarmują - możemy nieświadomie przenieść zarazę na dziadków i rodziców! A dla nich wirus jest zabójczy...

Świat staje przed kolejnym, wielkim zagrożeniem. Pierwotna wersja koronawirusa SARS-COV-2 już dawno poszła w zapomnienie, zapomnieliśmy już nawet o mutacji brytyjskiej, która przez kilka ostatnich miesięcy paraliżowała Polskę. Teraz idzie nowe, jeszcze bardziej niebezpieczne...

Mowa o wirusie Delta, czyli wysoce zjadliwej, bardzo niebezpiecznej, podwójnej mutacji koronawirusa z Indii. Już teraz w Wielkiej Brytanii stanowi on 90 procent wszystkich zakażeń. Do Polski prawdziwe zagrożenie dopiero nadciąga - mieliśmy jak dotąd zaledwie kilkadziesiąt przypadków, Przynajmniej tych potwierdzonych.

Wirus Delta atakuje. Zamrozi Polskę?

Wirus Delta bardzo łatwo przeoczyć, a co za tym idzie, zapomnieć o zagrożeniu i roznosić zarazę. U młodych, zdrowych i silnych organizmów daje stosunkowo niewielkie objawy, jeśli jednak dotrze do organizmu słabszego, sieje w nim prawdziwe spustoszenie.

Brytyjscy naukowcy prześledzili szereg zakażeń wirusem Delta i doszli do wniosku, że pandemia mocno się zmieniła. Dziś zakażeni rzadko skarżą się na wysoką temperaturę ciała, duszności i kaszel. Młodzi ludzie z indyjską mutacją uskarżają się za to na kaszel i katar oraz osłabienie. Czują się, jakby byli przeziębieni.

Ludzie mogą odnieść wrażenie, że przechodzą sezonowe przeziębienie, więc dalej będą wychodzili na przyjęcia i przez to mogą przekazywać wirusa sześciu kolejnym osobom

- powiedział prof. Tim Spector.

Nie brzmi to strasznie? To prawda, ale mówimy o młodych i silnych ludziach. Niestety w Polsce ogromny odsetek seniorów odmawia szczepień, a dla osób starszych, z chorobami, indyjska mutacja jest już zabójczo niebezpieczna!