18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

10% chorych nie żyje

Kleszcze śmierci atakują! Przenoszą morderczego wirusa

07.08.2020  12:56
Kleszcze i zabójczy wirus
Kleszcze i zabójczy wirus Fot: Cornel Constantin/Shutterstock

Kolejny niebezpieczny wirus, tym razem przenoszony przez kleszcze. Bunyawirus zabił już ponad 10 procent zakażonych!

Rok 2020 zapisze się na łamach historii jako jeden z najgorszych? Mordercze tornada, pożary w Australii, pandemia koronawirusa, wybuch w Bejrucie, powrót dżumy, a teraz wykrycie nowego, śmiertelnie niebezpiecznego wirusa.

Dotąd stwierdzono zakażenie nim zaledwie u 60 osób, nie jest to jednak powód do radości. Spośród chorujących zmarło już 7 osób. A objawy i przebieg zakażenia są straszne.

Bunyawirus

Nowy wirus - bunyawirus - został wykryty w Chinach, na terenach wiejskich. Być może dlatego, że to właśnie na wsi najłatwiej złapać jest kleszcza. Taki właśnie los spotkał między innymi 65-letniego Jiangsu, który po ugryzieniu przez pajęczaka zaczął potwornie chorować. Lekarze zaobserwowali u niego bardzo wysoką gorączkę i kaszel. Badania wykazały też bardzo duże obniżenie trombocytów we krwi.

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wirus może przenosić się z człowieka na człowieka. Nie tylko przez krew, ale też przez drogi oddechowe. Wiadomo o przypadku zakażonego, który zaraził kilkanaście innych osób. Mężczyzna i jeden z zainfekowanych przez niego ludzi nie żyją.

Przeczytaj więcej
Komentarze