18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Wirusolog ostro i zaskakująco: "Nie ma szans na zakażenie"

26.05.2020  10:36
Wirusolog ostro i zaskakująco: "Nie ma szans na zakażenie"
Wirusolog ostro i zaskakująco: "Nie ma szans na zakażenie" Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Wirusolog prof. Włodzimierz Gut zaskoczył Polaków. Odniósł się do obowiązku noszenia maseczek jednorazowych, jego zdaniem nie ma szans na zakażenie koronawirusem, kiedy przestrzega się innego obostrzenia. 

Wirusolog prof. Włodzimierz Gut postanowił wypowiedzieć się na temat zakażenia koronawirusem. Specjalista uważa, że noszenie jednorazowych maseczek jest zbędne, jeśli ktoś zachowuje odpowiedni dystans od innych osób.

Wirusolog: "Nie ma możliwości zakażenia"

Zdaniem wirusologa, jeśli utrzymujemy wymaganą odległość nie ma szans na zarażenie się patogenem. Zdaniem profesora pomysł na zakończenie obowiązku noszenia maseczek jednorazowych to najlepsze wyjście. Specjalista zauważa z resztą, że większość Polaków nieprawidłowo zakrywa nos i usta.

Jeżeli nie będziemy musieli zasłaniać ust i nosa na chodnikach czy w parkach, nic się nie zmieni. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek ochronnych na rozprzestrzenianie się koronawirusa w zasadzie nie powinno wpłynąć wcale

– komentuje prof. Gut dla Wirtualnej Polski.

Osoba zdrowa ma znikome szanse na zakażenia się koronawirusem na ulicy. A praktycznie żadne, jeżeli przestrzega zasady utrzymania odpowiedniego dystansu. Jeżeli nie przestrzega, to prawdopodobnie i maseczka nie pomoże, bo trzeba ją regularnie zmieniać, a większość z nas tego nie robi. Nos i usta zakrywamy niepoprawnie. Maseczka ochronna nie rozwiązuje problemu, jeżeli nie zachowujemy odpowiedniego dystansu i nie przestrzegamy zasad higieny osobistej

 – dodaje profesor.

Wszyscy jesteśmy tak zmęczeni obowiązkiem noszenia maseczek, że słowa profesora działają na nasze oczy, jak balsam.

Przeczytaj więcej
Komentarze