18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Magia?

Wkurza Cię obieranie jajek? Jest na to sposób

21.10.2021  16:30
Sposób na obieranie jajek
Sposób na obieranie jajek Fot: Agnieszka Kukiela/REPORTER

Obieranie jajek nie jest najprzyjemniejszą czynnością na świecie. Jeśli wkurza Cię powolne oskrobywanie pyszności ze skorupki - mamy na to genialny sposób.

Jajka są wyjątkowo smaczną podstawą niejednej diety. Niestety, mają jedną wadę — bardzo ciężko się je obiera. Na szczęście z pomocą przychodzi nam internet! Jeśli w tym miejscu nie znajdziemy sposobów na wszystko, to jesteśmy zgubieni. Przedstawiamy zatem jajeczny trik, który podbił serca milionów osób.

Jak obrać jajko, żeby się przy tym przesadnie nie zmęczyć? Każdy ma na to jakiś sposób, ale wiadomo, że należy na to poświęcić chociaż kilka minut. Czy aby na pewno? Okazuje się, że w internecie jest sposób na obranie jajka w mgnieniu oka.

Jak obrać jajko w kilka sekund? Oto sposób!

Zamiast skrobać skorupkę i denerwować się w duchu, wystarczy podejść do sprawy sprytnie i z otwartą głową. Najpierw wkładamy ugotowane jajko do szklany z zimną wodą. Potem trzeba nią potrząsać energicznie przez moment - dzięki temu cała skorupka odejdzie od jajka z łatwością, a ono samo nie utraci idealnego kształtu. Zobaczcie sami! 

Nie ma co, ten sposób zrewolucjonizuje niejedną kuchnię i być może zachęci nieco bardziej leniwe osoby do jedzenia jajek. Naprawdę warto to robić - zdrowe i pełne składników odżywczych jajka dobrze nam zrobią w czasach wszechobecnego fast foodu. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej