18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie można mu pomóc

"TEGO NIE DA SIĘ JUŻ LECZYĆ". Lekarz o ciężkiej chorobie Putina

09.03.2022  10:05
Władimir Putin jest ciężko chory? "Tego nie da się leczyć"
Władimir Putin jest ciężko chory? "Tego nie da się leczyć" Fot: AP/Associated Press/East News

Władimir Putin jest ciężko chory? Lekarz ze szpitala MSWiA diagnozuje tyrana i twierdzi, że jego dolegliwości nie da się już leczyć.

Władimir Putin to dziś jeden z najbardziej znienawidzonych ludzi na świecie. Doszło do tego, że pojawiają się pierwsze oferty nagród za jego głowę i publiczne nawoływania do zabójstwa. Od wielu lat krążą przeróżne plotki na temat prezydenta Rosji, dotyczące kiepskiego stanu jego zdrowia. Tyranowi przypisywano między innymi nowotwory czy chorobę Parkinsona, a także poważne zaburzenia psychiczne.

I o ile same choroby psychiczne nie powinny jakkolwiek stygmatyzować, o tyle w przypadku Władimira Putina chodzić ma o zaburzenie tak poważne, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla innych ludzi.

Władimir Putin ciężko chory?

Z poglądem tym zgadza się doktor Jacek Koprowicz ze szpitala MSWIA w Warszawie. Lekarz twierdzi, że Władimir Putin cierpi na ciężką paranoję. Wmówił sobie, że zewsząd czyha na niego śmiertelne zagrożenie i głęboko w to wierzy. A że ma władzę, to z tym wyimaginowanym zagrożeniem walczy.

On ma ewidentnie zaburzenia paranoiczne. Jest osobą, która stwarza sobie wyobrażenie świata, swoje wyobrażenie potencjalnych zagrożeń. To jest dla niego realne. To nie jest coś, co może się wydawać czymś sztucznym, wymyślonym. On w to wierzy całym sobą

- mówi doktor Jacek Koprowicz.

"Tego nie da się leczyć"

Paranoja to dużo? Cóż, w przypadku Władimira Putina to nie wszystko. Doktor Koprowicz twierdzi, że rosyjski tyran ma patologicznie zniekształconą osobowość dysocjalną. Jest okrutny, z nikim się nie liczy za nic ma życie ludzkie. Zdaniem lekarza nie ma możliwości leczenia osoby z tak ciężkimi dolegliwościami.

To już jest ktoś skrajnie odhumanizowany. To jest osoba, której już nawet chyba nie da się leczyć. To osoba, którą można już tylko izolować

- mówi doktor Koprowicz w rozmowie z Radiem ZET.
- On żyje w tym swoim świecie, interpretuje po swojemu każdą rzecz, która się dzieje wokół, on ma swoje wytłumaczenie na wszystko - mówi pewny swej diagnozy lekarz.