18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gigantyczna suma

Była żona Putina dostaje MILIONY ZA MILCZENIE?

09.08.2022  20:36
Putin płaci byłej żonie za milczenie?
Putin płaci byłej żonie za milczenie? Fot: AFP/EAST NEWS

Władimir Putin przez 30 lat pozostawał w małżeństwie z Ludmiłą Putiną. Mówi się, że dziś płaci jej za milczenie grube miliony.

Władimir Putin jest ponoć względnie szczęśliwym mężem byłej gimnastyczki, dużo młodszej od niego Aliny Kabajewej. Ich związek miał się zacząć jeszcze, gdy rosyjski polityk pozostawał w małżeństwie ze swoją pierwszą żoną, Ludmiłą. Ta ostatnia przez 30 lat znosiła liczne zdrady, kontrole i twardy charakter męża.

O związku z Kabajewą nikt nie mówi oficjalnie, wszystkie doniesienia na ten temat pochodzą od informatorów. Władimir Putin ma z kobietą co najmniej dwoje dzieci, w ostatnim czasie pojawiła się plotka o kolejnej ciąży.

Pierwsza żona Władimira Putina

Zupełnie inaczej mają się sprawy pierwszego małżeństwa. Gdy Władimir Putin poznał Ludmiłę Szkrebniewą, nie był jeszcze ważnym i decyzyjnym politykiem, a agentem KGB, nie mógł więc ukrywać związku zn nią. Ich historia daleka jest od romantycznej, wręcz przyprawia o ciarki i każe zastanawiać się, dlaczego w ogóle stanęli na ślubnym kobiercu.

Władimir i Ludmiła poznali się w 1979 roku w teatrze w Leningradzie. Koleżanka młodziutkiej, zaledwie 21-letniej Ludmiły namówiła ją na podwójną randkę. Jej chłopak zabrać miał ze sobą swego kolegę. Ten wcale nie wydał się robiącej karierę jako stewardessa dziewczynie atrakcyjny.

- To nie była miłość od pierwszego wejrzenia - zdradziła po latach Ludmiła Putina w jednym z wywiadów.

Kobieta spotykała się z Władimirem Putinem, choć ten jej się nie podobał. Dlaczego? Nie wiadomo. Wiadomo, że uczucie miało przyjść z czasem. Ciągle jednak, przez ponad trzy lata znajomości, mężczyzna bywał chłodny i nieprzyjemny, poddawał też wybrankę licznym testom i ostro ją krytykował.

Pewnego razu byliśmy na prywatce u znajomych. Grała skoczna muzyka, więc dużo tańczyłam i się śmiałam. Po imprezie Wołodia powiedział, że zachowywałam się wulgarnie i on nie może spotykać się z taką kobietą

- wyjawiła Ludmiła Putina w wywiadzie do książki "Pierwsza osoba" (za Onet.pl).

Po tym incydencie para się rozeszła, jednak po dwóch miesiącach męzczyzna wrócił do byłej dziewczyny. O rękę poprosił ją po 3,5 roku znajomości i zrobił to w sposób dla siebie typowy - był oschły i nieprzyjemny, zdaniem Ludmiły, zachowywał się, jakby chciał ją ostatecznie rzucić. Powiedział jej "wiesz, jakim jestem człowiekiem, nie jestem łatwy w obsłudze". Po czym oznajmił, że się nie zmieni i chce, by została jego żoną. I znów - nie wiedzieć czemu, zgodziła się.

Putin płaci byłej żonie za milczenie?

Małżeństwo miało być tak samo nieudane i trudne, jak lata narzeczeństwa. Mimo to para doczekała się dwóch córek, Maszy i Katii. Przez wiele lat Ludmiła Putina pojawiała się u boku męża, z czasem jednak coraz rzadziej. W końcu w 2008 roku zniknęła na dobre. To wtedy zaczęto plotkować o romansie Władimira Putina z młodziutką Aliną Kabajewą. Wtedy też pojawiły się pogłoski, że rosyjski prezydent zamknął swoją żonę w klasztorze!

Pięć lat później para oficjalnie się rozwiodła, a Ludmiła zniknęła na dobre. Nigdy później nawet słowem nie wspomniała o związku z rosyjskim tyranem. Władimir Putin zaś, pytany o to, czy się ponownie ożeni, żartował (lub nie), że najpierw musi znaleźć męża byłej żonie.

I podobno znalazł. Ludmiła Putna wyszła za mąż za rosyjskiego biznesmena, 18-lat młodszego od niej szefa Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych Artura Oczeretnego. Para zamieszkała w zabytkowej willi we Francji. Sama Ludmiła otrzymała w posiadanie dawny dom Lwa Tołstoja, budynek w Moskwie nazywany Domem Wołkońskiego. Za jego wynajem bankom i prywatnym firmom ma dostawać na prywatne konto 250 milionów rubli rocznie. Mówi się, że to zaplata za jej milczenie...

Władimir Putin płaci byłej żonie za milczenie?
Władimir Putin płaci byłej żonie za milczenie? Fot: Polaris/East News
Czytaj także