18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ateistów krew zaleje?

Krew świętego stała się płynna. Cud na mszy!

20.09.2021  17:17
Krew św. Januarego znowu się upłynnia. Cud na mszy!
Krew św. Januarego znowu się upłynnia. Cud na mszy! Fot: Piotr Hukalo/East News

Cud we Włoszech! Krew św. Januarego nagle stała się płynna. To niezwykłe zjawisko podobno powtarza się w Neapolu dość często. Dlaczego Kościół nie uznaje oficjalnie tej przemiany za cud?

Niezwykłe zjawisko w Neapolu. Katolicy mówią o cudzie! 19 września obchodzony jest dzień św. Januarego, w rocznicę jego męczeńskiej śmierci w 305 r. Od setek lat tego dnia krew należąca do patrona Neapolu staje się płynna. W minioną niedzielę arcybiskup Domenic Battaglia punktualnie o godzinie 10:00 znowu ogłosił, że do TEGO doszło. Warto dodać, że w 2020 roku po raz pierwszy cud się nie wydarzył, co przeraziło katolików z Neapolu i miało „zwiastować nieszczęście”.

Cud we Włoszech. Krew św. Januarego znów stała się płynna

Jak opisuje TVP Info, w niedzielę abp Domenico Battaglia wyjął ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego. Przy ołtarzu przechylał fiolkę w prawo i w lewo, by udowodnić, że zakrzepnięta krew upłynniła się. To dla mieszkańców Neapolu znak pomyślności i bezpieczeństwa.

Włoskie media przypominają, że krew św. Januarego  przechowywana jest w ampułce w neapolitańskiej katedrze pod wezwaniem tego świętego. Zazwyczaj upłynnia się trzy razy w roku: 19 września (w rocznicę męczeństwa świętego), 16 grudnia (w rocznicę erupcji Wezuwiusza w 1631 r., która miała być zatrzymana przez interwencję świętego) oraz w sobotę poprzedzającą pierwszą niedzielę maja (dla przypomnienia przeniesienia relikwii świętego z cmentarza Agro Marciano do Katakumb Capodimonte, dziś znanych jako Katakumby św. Januarego). Kościół wciąż nie uznaje tego zjawiska oficjalnie za cud.

Cud nie jest oficjalnie uznawany przez Kościół katolicki, ale jest bardzo uroczyście celebrowany w Neapolu, którego św. January jest patronem – informuje Polsat News.

 W tym roku wierni zgromadzeni we wspomnianej katedrze  modlili się do św. Januarego o pomoc w pokonaniu pandemii.

Dziękujemy Panu za ten dar, za ten znak tak ważny dla naszej wspólnoty. Wspaniale jest gromadzić się wokół tego ołtarza w celu celebracji Eucharystii życia i proszenia o wstawiennictwo św. Januarego, byśmy kochali coraz bardziej życie i Ewangelię. Nie zawsze nam się to udaje, bo życie naznaczone jest słabościami i kruchością – powiedział abp. Battaglia.