18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żyjemy w Matrixie?

Wszechświat to tylko symulacja kosmitów? Uczeni mają nową teorię

19.10.2021  15:02
Stworzyli nas kosmici?
Stworzyli nas kosmici? Fot: pinkeyes/Shutterstock

Profesor Avi Loeb z Uniwersytetu Harvarda, co chwilę szokuje kontrowersyjnymi doniesieniami na temat obcych cywilizacji. Niedawno uczony stwierdził, że wszechświat mógł zostać stworzony w laboratorium przez obcą cywilizację.

Prof. Loeb poinformował o swojej teorii w czasopiśmie Scientific Amercan. Zdaniem astrofizyka cały wszechświat to jedna ogromna symulacja, zaprojektowana przez zaawansowaną, obcą cywilizację. Teoria ta ma zgadzać się z historiami o Stwórcy oraz naukowymi doniesieniami na temat powstania kosmosu.

Ponieważ nasz wszechświat ma płaską geometrię z zerową energią netto, zaawansowana cywilizacja mogła opracować technologię, za pomocą której stworzono mały wszechświat z niczego poprzez tunelowanie kwantowe - uważa naukowiec.

W artykule znalazła się także sporządzona przez badacza klasyfikacja cywilizacyjna. Zgodnie z przyjętym schematem kosmici umiejący tworzyć małe wszechświaty zaliczają się do klasy A. Ludzkość ma klasę C, co świadczy o niskim poziomie technologicznego rozwoju oraz uzależnieniu od gwiazdy macierzystej. Jeśli uda nam się kiedyś uniezależnić od Słońca, awansujemy do klasy B. Cóż... przed nami daleka droga.

Stworzyli nas kosmici?

Zapewne to nie pierwsza i nie ostatnia kontrowersyjna teoria Avi Loeba. Naukowiec twierdził już między innymi, że na naszej planecie może znajdować się mnóstwo czujników, które zamontowała starożytna cywilizacja obcych.

Amerykański badacz uważa też, że jesienią 2017 roku przez Układ Słoneczny przeleciał statek obcych. Chodzi o niewielkie ciało niebieskie Oumuamua, łączące w sobie cechy komety i planetoidy. Obiekt ten zainteresował wielu uczonych ze względu na swoje niezwykłe właściwości.