18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza nadciąga

Wulkan zmieni klimat w Europie. Jego wybuch nas ZMIECIE

12.06.2020  19:12
Wulkan zmieni klimat w Europie. Jego wybuch nas ZMIECIE
Wulkan zmieni klimat w Europie. Jego wybuch nas ZMIECIE Fot: EAST NEWS

Wulkan w Niemczech od poprzedniego roku wykazuje aktywność, która się wzmaga. Jego ewentualny wybuch zmieni zupełnie znaną nam Europę. Klimat może wkrótce wykonać przeraźliwy przewrót. 

Wulkan, a konkretnie pasmo górskie Eifel w południowo-zachodnich Niemczech to - zdaniem geologów - najbardziej aktywne wulkanicznie miejsce w tym rejonie świata. W ubiegłym roku zaczynało dawać o sobie znać, ale w tym roku obserwowane jest znaczne nasilenie niepokojących zjawisk.

Jak wiadomo, 2020 rok jest bardzo niebezpieczny. Być może to idealny moment na wybuch dawno temu niewybuchającego wulkanu. Gdyby zaś doszło do eksplozji... klimat w Europie zmieniłby się raz na zawsze.

Wulkan zmieni klimat w Europie?

Pasmo górskie Eifel odpowiada za erupcje wulkanu, która doprowadziła 13000 lat temu do powstania największego jeziora w okolicy - Laacher See. 

Większość naukowców zakładała, że aktywność wulkaniczna w Eifel należy już do przeszłości. Ale łącząc kropki, wydaje się jasne, że coś wisi w sercu północno-zachodniej Europy

- mówił profesor Corné Kreemer, główny autor nowego badania. 

Gdyby wulkan wybuchł to jeden z najczarniejszych scenariuszy zakłada pojawienie się w wyniku eksplozji kwaśnych deszczów, które wpłynęłyby na zmianę klimatu w Europie i zniszczyły wiele znanych nam do tej pory rzeczy.

Myślicie, że naprawdę nadchodzi apokalipsa?

Czytaj także