18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co to za stwory?!

Wybitnie groźne, przerażające rybopotwory. Mogą żyć na lądzie!

11.10.2019  13:16
Wybitnie groźne, przerażające rybopotwory. Mogą żyć na lądzie!
Wybitnie groźne, przerażające rybopotwory. Mogą żyć na lądzie! Fot: East News

Rybopotwory atakują! Mogą oddychać powietrzem i żyć na lądzie aż 5 dni. Specjaliści apelują, jak się na nie natkniesz - zabij natychmiast!

Dziwny gatunek ryby, który śmiało można okrzyknąć rybopotworem - wywołał spory niepokój w Georgii w USA. Specjaliści apelują, żeby każdy, kto natknie się na dziwne stworzenie - natychmiast je zabił.

Niebezpieczny rybopotwór

Gatunek tak naprawdę nazywa się Channa argus. Jest to ryba słodkowodna, która może zostać uznana za inwazyjną i stanowiącą poważne zagrożenie dla rodzimych gatunków. Jest to również osobnik drapieżny.

Jak ją opisać? Fizycznie jest długa, cienka, podobna wyglądem do miękławki. Potrafi osiągnąć przerażająco duże rozmiary - ok. 1 metra długości. Najdziwniejsze w jej fizjonomii jest to, że potrafi oddychać powietrzem. 

Channa argus występuje w 14 stanach USA. Pojawił się również apel władz do wędkarzy, by absolutnie nie wrzucali jej ponownie do wody po tym, jak uda się ją złowić. 

Niezbyt przyjazna to rybka. 

Czytaj także