18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wooow

Kula ognia nad Rzeszowem! Oślepiająca eksplozja

19.01.2021  21:40
Wybuch nad Rzeszowem
Wybuch nad Rzeszowem Fot: Shutterstock

W nocy z 18 na 19 stycznia nad Rzeszowem doszło do wybuchu. Kamera jednego z mieszkańców zarejestrowała ognistą kulę i oślepiający błysk.

O zdarzeniu informuje TVN24. Jeden z widzów przesłał im nagranie, na którym wyraźnie widać przecinający niebo jasny obiekt, a następnie eksplozję.

Dzisiejszej nocy, to jest 19 stycznia o godzinie 01.59 moja kamera zarejestrowała najprawdopodobniej spadający meteor

- napisał autor nagrania, podpisany nickiem Kamildsi8.
Czy faktycznie był to meteor? Dziennikarze TVN nagranie pokazali popularyzatorowi astronomii, Karolowi Wójcickiemu. - To jasny bolid, który pojawił się we wtorek nad Polską - powiedział bez wahania.

Bolid nad Rzeszowem

Bolid, to dość duży (kilku, a nawet kilkunastocentymetrowy) meteor, który wpada w ziemską atmosferę. Bolidy są wyjątkowe, bo mają jasność większą niż Wenus i pojawiają się bardzo rzadko. Tym razem jeden spalił się nad Podkarpaciem.

W ostatnim czasie oślepiające błyski na niebie widoczne były nie tylko w Polsce, ale też na przykład na granicy Hiszpanii i Portugalii. Tam wielki meteor lub kamień kosmiczny, będący częścią komety, spłonął po zetknięciu z atmosferą w ostatni weekend.

Wcześniej podobne zjawisko obserwowano w Japonii - meteor, który się tam pojawił, był tak duży, a wybuch tak mocny, że mieszkańcy Yushu słyszeli go ze swoich domów!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze