18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza

Wybuchła nowa epidemia. 600 osób zaraziło się od... CEBULI

10.08.2020  11:48
Wybuchła nowa epidemia. 600 osób zaraziło się od... CEBULI
Wybuchła nowa epidemia. 600 osób zaraziło się od... CEBULI Fot: nobeastsofierce/Shutterstock

Nowa epidemia wybuchła na terenie USA! Ludzie są zdjęci przerażeniem, tym bardziej, że zagrożenie nadeszło z bardzo niespodziewanej strony. Zaczęło się bowiem od... cebuli.

Nowa epidemia na terenie USA! Podczas gdy cały świat dalej zmaga się z koronawirusem i każdy z nas boi się o swoje jutro, Ameryka ma kolejny problem. W kraju pojawił się wysyp zakażeń bakteriami salmonelli.

Salmonella jest niesamowicie niebezpieczna i z zatruciami nią spotykamy się głównie latem. Często można się zarazić poprzez zjedzenie źle przechowywanych mrożonek, lodów lub nieumytych jajek. W Stanach Zjednoczonych problem wywołała jednak... niepozorna cebula!

Ekspertom z Agencji Żywności i Leków (FDA) udało się ustalić, że wszyscy chorzy jedli cebulę od tej samej firmy. Stan kilkudziesięciu był na tyle ciężki, że niezbędna okazała się hospitalizacja.

Nowa epidemia w USA

Łącznie bakteriami salmonelli zakaziło się ponad 600 osób. Do szpitala trafiło co najmniej 85 z nich. Wszyscy zakażeni jedli cebulę pochodzącą od Thomson International Inc. Z uwagi na krytyczną sytuację, firma wydała oficjalne ostrzeżenie, aby nie spożywać żadnej z oferowanych przez nią odmian cebuli – czerwonej, białej, żółtej, jak i cukrowej.

Aby być bezpiecznymi, nie jedzcie cebuli ani innych potraw i nie próbujcie jej gotować

– zacytowała treść ostrzeżenia Agencji Żywności i Leków CNN.

Nie wszyscy chorzy sami kupili cebulę. Niektórzy zjedli ją w potrawach serwowanych przez restauracje. Głównymi objawami zatrucia salmonellą są: biegunka, gorączka, skurcze żołądka, ból brzucha i wymioty. Dla osób z osłabioną odpornością lub wymęczonym organizmem - zakażenie nią może być nawet śmiertelne. 

Najczęściej pierwsze oznaki problemu pojawiają się od 6 godzin do 6 dni od kontaktu z bakterią. 

Przeczytaj więcej
Komentarze