18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Godziny się różnią

Wyciekł AKT ZGONU ELŻBIETY II! Zaskakujące przyczyna i czas śmierci

29.09.2022  17:22
Wyciekł akt zgonu królowej Elżbiety II
Wyciekł akt zgonu królowej Elżbiety II Fot: Photoshot/REPORTER

Jak podaje Wirtualna Polska, dnia 29 września ujawniono akt zgonu niedawno zmarłej monarchini Elżbiety II. Najbardziej zaskakuje… godzina śmierci.

W ujawnionym w czwartek 29 września akcie zgonu królowej możemy zobaczyć przyczynę oraz czas śmierci królowej. Z aktu wynika, że przyczyną śmierci był… „sędziwy wiek” („old age”). Dla Polaków taka informacja na dokumencie może być zadziwiająca lub wręcz tajemnicza! Jednak w Wielkiej Brytanii jest to standardowa formułka, którą wpisuje się, gdy osoba powoli „przygasała” i nie wystąpiły dodatkowe komplikacje, które były bezpośrednią i nieoczekiwaną przyczyną zgonu.

Czas – trzy godziny wcześniej

Bardziej zaskakujący jest więc czas śmierci Elżbiety II. W dokumencie przeczytamy, że zmarła ona 8 września o godzinie 15:10, czyli aż trzy godziny przez podaniem tej informacji całemu światu. Co to oznacza?

Wiemy teraz, że większość członków rodziny królewskiej nie zdążyła się pożegnać z nestorką. Wiele osób było wtedy dopiero w drodze do Szkocji.

Uroczysty pogrzeb królowej Elżbiety II miał miejsce w poniedziałek 19 września. Monarchini pochowana został na zamku w Windsorze w kaplicy św. Jerzego.

Jej akt zgonu można znaleźć pod artykułem.

Czytaj także