18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rzeki przepłynęły, góry pokonały

Wylewali TONY alkoholu. Ministerstwo jest dumne z tej akcji

28.02.2020  18:42
Wylewali TONY alkoholu. Ministerstwo jest dumne z tej akcji
Wylewali TONY alkoholu. Ministerstwo jest dumne z tej akcji Fot: Facebook

Ukraina pozbyła się 14 ton skonfiskowanego alkoholu. Wartość wylanych napojów oszacowano na ok. 650 tys. zł. Ministerstwo sprawiedliwości jest dumne z akcji.

Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości urządziło w miejscowości Winniki pod Lwowem niesamowite "widowisko". Zutylizowano tam 14 ton skonfiskowanego, nielegalnego alkoholu. Władze podkreślają, że to największe wydarzenie w historii kraju.

Ukraina: Publicznie wylano 14 ton alkoholu

Cały zutylizowany zapas stanowiły podróbki wódki, produkty kilkunastu nieistniejących marek. Ich wartość oszacowano na 4 mln hrywien, w przeliczeniu to wspomniane już ok. 650 tys. zł.

Tak jak obiecaliśmy, zniszczymy nielegalne alkohole. Wszystkie nasze działania zostaną udokumentowane i nagrane, żeby nie było żadnych wątpliwości co do losu skonfiskowanych produktów

- podkreślał w swoim przemówieniu Denys Maluśka, minister sprawiedliwości.

Zniszczenie nielegalnego alkoholu nadzorowała specjalna komisja. W sieci pokazano zamieszczoną powyżej relację z utylizacji. Trzeba zaznaczyć, że internauci z Ukrainy nie byli tą akcją zachwyceni tak samo mocno, jak rząd. 

Pojawiły się złośliwe pytania, czy minister ma za mało pracy, skoro znajduje czas na publiczne niszczenie alkoholu. Myślicie, że w Polsce taka akcja spotkałaby się z ciepłym przyjęciem?

Czytaj także