18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekka przesada?

YouTube walczy z hejtem. Usuną ważną funkcję

Bartłomiej Ciepielewski
01.04.2021  15:24
YouTube usunie reakcje?
YouTube usunie reakcje? Fot: AnaLysiSStudiO/Shutterstock

Popularny serwis z klipami wideo przygotowuje się do rewolucyjnej zmiany. Wkrótce z portalu zniknie opcja "nie lubię", czyli uwielbiany przez użytkowników "kciuk w dół". Zdaniem właścicieli YouTube'a publikowane materiały bronią się same, bez konieczności korzystania z tego typu negatywnych sugestii.

W środę zarząd platformy YouTube poinformował, że część użytkowników straci dostęp do tak zwanego "kciuka w dół", służącego do wyrażania dezaprobaty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozwiązanie te zostanie wkrótce wprowadzone na globalną skalę.

"Kciuki w dół" znikną z YouTube?

Jak tłumaczy Google, chodzi tutaj o dobro użytkowników, którzy nie tylko odbierają treści, ale również je tworzą. Lawina negatywnych reakcji może łatwo podcinać skrzydła początkującym twórcom, co kłóci się z polityką firmy, której zależy na stałym rozwoju.

Sprawę skomentował dyrektor YouTube ds. zarządzania projektami, Tom Leung. Stwierdził on, że obecnie zarząd rozważa kilka rozwiązań. Do mniej radykalnych opcji zalicza się wprowadzenie wymogu wyjaśnienia, dlaczego daliśmy "kciuk w dół" lub usunięcie licznika negatywnych reakcji. Niestety rozważana jest także możliwość całkowitego zrezygnowania z tej funkcji.

Internauci w tej sprawie są podzieleni. Część użytkowników uważa, że negatywne reakcje nie są potrzebne, inni natomiast grzmią o ograniczeniu wolności słowa i próbie cenzury.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze