18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śliski temat

Inwazja ślimaków gigantów! Są zabójcze dla ludzkich mózgów! [WIDEO]

01.10.2019  11:55
Wielkie ślimaki atakują i są zabójczo niebezpieczne!
Wielkie ślimaki atakują i są zabójczo niebezpieczne! Fot: Wonder & Tayri

Kryzys na Kubie! Afrykańskie ślimaki rozmnażają się jak szalone, a do tego są olbrzymie i zabójczo niebezpieczne. Czy mieszkańców wyspy czekają głód i epidemia?

Te mięczaki to twardziele! Afrykańskie ślimaki, posiadające charakterystyczne skorupy w paski, osiągają nawet 20 centymetrów długości. Dokonują od kilku lat przerażającej inwazji na Kubę i mogą zagrozić uprawom na wyspie. Jest ich coraz więcej i pożerają owoce, warzywa, a nawet żerują na odpadkach.

Pojawiły się tam w 2014 roku i zaatakowały już nawet Hawanę. Epidemiolodzy biją na alarm! Okazało się, że stanowią poważne zagrożenie dla ludzi, bo ślimak afrykański jest nosicielem wielu zabójczych chorób. Rodzice zabraniają dzieciom bawić się na świeżym powietrzu, bo wszędobylskie mięczaki roznoszą zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie oskrzeli oraz groźne schorzenia jelitowe. 

Wojna ze ślimakami

Naukowcy nie wiedzą jak pozbyć się ślimaków. Nie potrafią nawet ustalić jak dostały się na Kubę. Muszą jednak działać szybko, bo istnieje ryzyko, że w kraju wybuchnie epidemia. Kubańska Agencja Informacyjn (ACN) donosi, że mieszkańcy mogą próbować wykorzystywać ślimaki jako ofiary dla bóstw afrokubańskich, a nawet je zjadać i wrzucać do rzek.

Te ślimaki to problem ekonomiczny, zdrowotny i ekologiczny.  Robimy co możemy, ale bez specjalistycznego sprzętu z nimi nie wygramy – powiedziała Isbel Díaz z pozarządowej grupy zajmującej się ochroną środowiska.

Afrykański ślimak - niebezpieczny olbrzym:

Przeczytaj więcej
Komentarze