18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Pokazali, co się stanie, jak zakażony wejdzie do autobusu bez maseczki

27.05.2020  15:25
Pokazali, co się stanie, jak zakażony wejdzie do autobusu bez maseczki
Pokazali, co się stanie, jak zakażony wejdzie do autobusu bez maseczki Fot: Twitter

Zakażony koronawirusem wchodzi do autobusu bez maseczki i...? Wszyscy domyślamy się, co mogłoby się stać. Stworzone przez naukowców wideo pokazuje skalę dramatu.

Zakażony koronawirusem jedzie autobusem bez maseczki ochronnej na nosie i ustach. Takie kwiatki czekają nas w najbliższym czasie z całą pewnością. Rząd znosi obostrzenia, chociaż zaraza w Polsce trwa w najlepsze.

Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, że osoby, które mogą wyjść na spacer bez maseczki, zapomną się czasem i wejdą np. do autobusu, również bez środków ochrony osobistej na twarzy. Wtedy rozpoczyna się największa masakra.

Zakażony w autobusie. Drastyczne WIDEO

Naukowcy z Uniwersytetu Oregonu w USA pokazali wideo, które symuluje szybkość roznoszenia się koronawirusa w komunikacji miejskiej. Jest to przerażające. 

Jeśli oddychasz i mówisz, kropelki nie zawędrują tak daleko, ale i tak zawędrują na tyle daleko, aby dotrzeć do twojego kolegi siedzącego naprzeciwko albo do kogoś, z kim rozmawiasz

– ostrzega dr Julian Tang z Uniwersytetu w Leicester w rozmowie z BBC.

Naukowcy alarmują, że noszenie maseczek jest wciąż konieczne, jeśli ktoś podejrzewa u siebie zakażenie. Dzięki tak niewielkiemu kawałkowi materiału, możemy skutecznie zmniejszyć zaraźliwość wirusa. 

Mycie rąk i dystans społeczny to również rzeczy, które mogą nas uratować. Przypominamy o tym niezmiennie!

Przeczytaj więcej
Komentarze