18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocna teoria w sieci

Zamieszki w USA to zemsta Chin za śledztwo w sprawie koronawirusa?

02.06.2020  12:20
Zamieszki w USA to zemsta Chin za śledztwo w sprawie koronawirusa?
Zamieszki w USA to zemsta Chin za śledztwo w sprawie koronawirusa? Fot: Gabriel Grams/East News

Zamieszki w USA wywołały na naszych plecach ciarki. Czy to możliwe, że powstały one jako zemsta Chin za śledztwo w sprawie koronawirusa? W internecie pojawiła się osobliwa teoria. 

Zamieszki w USA po śmierci czarnoskórego George'a Floyda, który zginął uduszony kolanem funkcjonariusza policji, trwają od sześciu dni. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostrzega nawet, że jeśli Amerykanie się nie uspokoją, użyje wojska.

Zamieszki w USA to... zemsta Chin?!

Chociaż mogłoby się wydawać, że zamieszki w USA mają swoje korzenie wyłącznie w problemie rasizmu, z którym Stany zmagają się od wieków, to według teorii spiskowych nic bardziej mylnego. Na Twitterze furorę robi hipoteza dziennikarza Witolda Gadowskiego, który nie raz ma osobliwe pomysły tłumaczące różne sytuacje w kraju i na świecie.

Tym razem Gadowski wysnuł teorię, że zamieszki w USA to tak naprawdę... zemsta Chin za śledztwo w sprawie koronawirusa, który mógł wydostać się z laboratorium w Wuhan. W oczach dziennikarza jest to bardzo prawdopodobna sytuacja.

Podobne opinie pojawiły się również wśród amerykańskich komentatorów i w samych Stanach zyskują coraz większą popularność. Potężne Chiny, które chcą osłabić również potężne USA wydają się ciekawym materiałem do dyskusji dla Amerykanów. 

Idąc tym tropem - pytanie, jakie jeszcze pojawią się teorie?