18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są na to sposoby

Zatrucie alkoholowe dopadło Cię w upał? Ratuj się!

03.08.2022  19:15
Zatrucie alkoholowe w środku lata. Serdecznie odradzamy
Zatrucie alkoholowe w środku lata. Serdecznie odradzamy Fot: Karol Makurat/REPORTER

Lato sprzyja spożywaniu napojów wyskokowych. Niestety, dla naszego organizmu jedna z najgorszych rzeczy, jaka może się trafić to właśnie picie w pełnym słońcu. Takie zachowanie może skutkować bardzo przykrym zatruciem alkoholowym.

Zatrucie alkoholowe to nic innego niż popularny kac. Niestety, choroba ta spowodowana jest wyłącznie naszym nierozsądnym postępowaniem dzień lub parę godzin wcześniej. Nie ma co jednak płakać nad rozlanym mlekiem. Warto poznać sposoby, które pomogą nam pozbyć się paskudnego uczucia rozbicia.

Kac powstaje wtedy, kiedy przesadziliśmy z ilością wypitego alkoholu. Uczucie, którego doświadczamy "dzień po" jest niczym innym, jak zwyczajnym zatruciem organizmu. Musimy więc mocno się o siebie zatroszczyć, żeby w końcu poczuć się lepiej.

Zatrucie alkoholowe w środku lata. Serdecznie odradzamy

Alkohol podczas wakacji jest w Polsce traktowany niczym gość honorowy. Nic dziwnego, że łatwo przesadzić, kiedy w miłym towarzystwie zapijamy z kieliszka toasty za cud czasu wolnego. Niestety, następny dzień może być dla nas niewyobrażalnie trudny. Co robić, kiedy w upał przegięliśmy z alkoholem?

Na szczęście są sposoby, które sprawią, że staniecie na nogi. Podstawową sprawą, którą trzeba nadrobić, kiedy głowa nam pęka - jest odpowiednie nawodnienie organizmu. To najbardziej istotne właśnie z punktu widzenia człowieka dręczonego upałem. Warto pamiętać o regularnym i wręcz wzmożonym piciu wody. Kawa, herbata i soki nie nawadniają tak skutecznie. Poza wodą - istotny jest odpoczynek.

Dzień po nadużyciu alkoholu nie warto planować rzeczy, które wymagają od nas wysiłku - zwłaszcza, jak jest gorąco. Odpoczynek jest szczególnie ważny, by nasz schorowany organizm miał czas na dojście do siebie. Warto również nabyć w aptece odpowiednie elektrolity, które wzmocnią ciało szybciej niż tradycyjnie pita przez nas woda. 

W dniu kaca absolutnie nie pomijajcie śniadania. Jeżeli wasz żołądek funkcjonuje prawidłowo - to koniecznie postawcie na pożywne śniadanie, które momentalnie postawi Was na nogi. Poza śniadaniem i nawodnieniem pomóc może napar z imbiru, a w drastycznych przypadkach... sok z kiszonych ogórków. Mamy nadzieję, że szybko dojdziecie do siebie. Po takich przebojach zazwyczaj już nigdy więcej nie chce się dotykać alkoholu. Wystarczy jednak, że będziemy go spożywać z umiarem - to powinno zadziałać.