18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagrożenie jest wszędzie?

Zielona herbata jest śmiertelnie niebezpieczna? Koronawirus nie śpi

28.01.2020  15:31
Zielona herbata jest śmiertelnie niebezpieczna? Koronawirus nie śpi
Zielona herbata jest śmiertelnie niebezpieczna? Koronawirus nie śpi Fot: Pixabay

Zielona herbata z Chin może być niebezpieczna dla naszego zdrowia? Koronawirus szaleje w Azji i wszystko, co pochodzi z tamtych regionów przeraża Polaków. Czy słusznie? 

AliExpress przechodzi prawdziwy kryzys, odkąd w Chinach rozszalał się koronawirus. Naukowcy apelują przede wszystkim, by powstrzymać się przed zamawianiem artykułów spożywczych, bo one są najbardziej niepewne i na nich patogen ma szansę przetrwać. 

Małe kropelki z wirusem, które powstają podczas kaszlu i kichania, osiadają na artykułach gospodarstwa domowego, a osoba dotykająca ich może równie dobrze zostać zarażona

- twierdzi dr Michaił Szczełkanow, kierownik laboratorium wirusologii Federalnego Centrum Naukowego Różnorodności Biologicznej Naziemnej Bioty Azji Wschodniej Oddziału Dalekowschodniego Rosyjskiej Akademii Nauk. 

Koronawirus w zielonej herbacie?!

Jeśli produkty z AliExpress mogą być niebezpieczne, to pojawia się pytanie, co zrobić z tak kultowym, azjatyckim produktem jak zielona herbata? Chińskie zielone herbaty są powszechnie dostępne na polskim rynku, ciężko orzec, która seria pochodzi z czasów jeszcze sprzed wybuchu afery z koronawirusem.

Wiadomo, że ostrożności nigdy za wiele. Warto samemu rozważyć, czy czujemy się komfortowo spożywając produkty z Chin. Zdania naukowców są podzielone - niektórzy podzielają twierdzenia dr Szczełkanowa, inni twierdzą, że do zarażenia się koronawirusem potrzebny jest jego żywy nosiciel.

Pić czy nie pić - oto jest pytanie?

Czytaj także
Przeczytaj więcej