18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmarny zakład

Zjadł 50 jajek, nie żyje. Nie róbcie tego na Wielkanoc!

16.03.2021  19:35
Wielkanoc, uwaga na jajka
Wielkanoc, uwaga na jajka Fot: ID stock photography/Shutterstock

Wielkanoc to okres, w którym lubimy sobie pofolgować z jedzeniem. Warto jednak pamiętać, że nasze życie i zdrowie jest ważniejsze niż chwila przyjemności lub satysfakcja z wygranego zakładu. Pewien mężczyzna zmarł po tym, jak zjadła 50 jajek. Nie powtarzajcie tego w domu.

Wielkanoc kojarzy nam się z masą pysznego jedzenia. Królami naszych świątecznych wieczerzy są zdecydowanie jajka, których w tym okresie roku zjadamy bez umiaru. Niestety, można je przedawkować i zrobić sobie wielką krzywdę. Pewien mężczyzna przez nadmierną konsumpcję jajek stracił nawet życie.

Nie róbcie tego na Wielkanoc. Jajka zabiły mężczyznę

Jajka są bardzo pożywne, ale w nadmiarze... niebezpieczne. 42-latek z Indii założył się z kolegą, że zje na raz 50 sztuk. Szło mu całkiem nieźle, ale przy 41 jajku mężczyzna nagle stracił przytomność. Jego kolega wezwał pogotowie, ale służbom medycznym nie udało się uratować jajkożercy. 

Lekarze zgodnie orzekli, że 42-latek wyzionął ducha z przejedzenia. Do tego dramatu doszło w ubiegłym roku. Za wygrany zakład miał dostać od kolegi 2 tys. rupii indyjskich, czyli nieco ponad 100 zł - za tyle właśnie oddał życie. 

Skoro wiemy, że jajka mogą być w nadmiarze śmiertelnie niebezpieczne, postarajmy się nie zjadać ich bez umiaru za stołem wielkanocnym. Lepiej oszczędzić obie jajeczka i zachować zdrowie, niż paść ofiarą śmiertelną własnego łakomstwa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej