18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są na to sposoby!

Zmagasz się z niestrawnością po Wielkanocy?

19.04.2022  13:50
Niestrawność po Wielkanocy? Mamy na to sposoby!
Niestrawność po Wielkanocy? Mamy na to sposoby! Fot: PopTika/Shutterstock

Wielkanoc to piękne święto życia, ale jednocześnie potrawy, które wtedy spożywamy, potrafią wyrządzić wielką krzywdę naszym żołądkom. Niestrawność po ucztowaniu z rodziną uprzykrza Ci życie? Są na to niezawodne sposoby! 

Wielkanoc, Wielkanoc i po Wielkanocy. Kiedy wszelkie święta dobiegają końca, często zostajemy z nieprzyjemnymi objawami ze strony układu pokarmowego. To wszystko dlatego, że spożywane przez nas potrawy najczęściej przyswajamy w zbyt dużej ilości i dodatkowo są one ciężkostrawne. Wiele osób kończy świętowanie z uciążliwym bólem brzucha, ale na szczęście można z nim walczyć sprawdzonymi sposobami.

W Polsce jedzenie utożsamia się z przyjemnością. Z tej przyczyny świątecznie stoły zawsze uginały się od mięsiwa, kapusty, zup, zawiesistych sosów, jajek i pieczeni. Niestety, po Świętach wielu Polakom przynosi zapłacić wysoką cenę za swoje obżarstwo. Najwięksi pechowcy lądują w szpitalach pod kroplówkami. Skupimy się jednak na mniej skomplikowanych przypadkach.

Sposoby na niestrawność po Wielkanocy

Jeśli czujesz, że twój brzuch może lada moment ekslodować - przede wszystkim staraj się już nic nie jeść. Ulgę w bólach i uczuciu ciężkości mogą przynieść ziołowe herbatki. Mięta i rumianek potrafią bardzo pomóc, kiedy nasz brzuch woła o ratunek. 

Jeśli w czasie Wielkanocy była jakaś okazja, żeby się poruszać, to rewelacyjnie. Na przyszłość należy pamiętać, że zamiast siedzenia wyłącznie za stołem, warto wybrać się np. na dłuższy spacer, który pomoże naszym jelitom w walce o strawienie ogromu jedzenia, które wcześniej pochłonęliśmy. 

Pamiętajmy też o zbawiennym działaniu ciepła. Termofor przyłożony do brzucha lub ciepła herbata potrafią postawić nas na nogi. Kiedy naprawdę jest bardzo źle, ale nie na tyle, by konieczna była bezpośrednia pomoc lekarska - warto wybrać się do apteki i skonsultować z farmaceutą. Z całą pewnością będzie miał wiele specyfików do polecenia w tym świątecznym czasie.

Życzymy zdrówka i proponujemy postawić w najbliższych tygodniach na lekkostrawną, nieobciążającą dietę.