18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej to wiedzieć

Zmiana czasu 2021: Kiedy przestawiamy zegarki?

15.02.2021  19:06
Zmiana czasu 2021
Zmiana czasu 2021 Fot: Alexey Wraith/Shutterstock

Zmiana czasu 2021 zbliża się wielkimi krokami. Odpowiadamy na palące pytanie, kiedy przestawiamy zegarki? Na to wydarzenie zdecydowanie warto się przygotować. Zwłaszcza śpiochy muszą uważać na straconą godzinę.

Zmiana czasu 2021 już nadchodzi. Co roku przestawiamy zegarki na czas letni i zimowy - często jednak trudno się połapać w tym, kiedy powinno to nastąpić. Na szczęście większość naszych obecnych, nowoczesnych urządzeń sama wyręcza nas w obowiązku pilnowania czasu.

Zmiana czasu 2021: Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2021 zbliża się do nas z każdym kolejnym dniem. Kiedy przestawiamy zegarki? Otóż już w nocy z 27 na 28 marca będziemy mogli wykonać tę średnio satysfakcjonującą czynność i pozbawić się dodatkowej godziny snu. 

Ostatni weekend marca będzie więc symbolicznym przejściem na letnią stronę życia. Przypominamy, że w momencie symbolicznego zmieniania czasu, należy przestawić zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Oddajemy więc godzinę, którą cofnęliśmy, przechodząc w czas zimowy, w październiku.

Czas letni będzie obowiązywał w Polsce przez kilka kolejnych miesięcy. Następna zmiana czasu, czyli powrót do czasu zimowego, nastąpi dopiero w nocy z 30 na 31 października 2021. W tym właśnie tradycyjnym cyklu czasowym przyszło nam żyć.

Myślicie, że Polska zrezygnuje kiedyś z przestawiania zegarów i pozostanie już na zawsze przy jednym rytmie godzin? Wiele osób bardzo nie lubi tej czynności i ma nadzieję, że w końcu się od niej uwolni.