Uwaga, uwaga!

Kiedy przestawiamy zegarki? Nie przegap tego momentu

19.10.2021  14:46
Zmiana czasu 2021
Zmiana czasu 2021 Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Zmiana czasu z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Ten moment w ciągu roku szczególnie cieszy śpiochów, zyskujących godzinę odpoczynku gratis! Co prawda taki profit jest jednorazowy, ale zawsze trochę cieszy.

Zmiana czasu 2021 już wkrótce stanie się faktem i warto szczególnie uważać, by nie przeoczyć tego momentu. Na gapiów mogą czekać wyjątkowo przykre konsekwencje, dlatego pilnujmy naszego czasu podwójnie.

Jak co roku przestawiamy zegarki na czas letni i zimowy. Na szczęście większość naszych obecnych, nowoczesnych urządzeń sama wyręcza nas w obowiązku pilnowania czasu. Warto jednak mieć świadomość, kiedy zyskamy dodatkową godzinę snu. 

Zmiana czasu z letniego na zimowy

Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy nastąpi w październiku. Dokładnie będzie to noc z 30 na 31 października. Wówczas przestawimy zegarki o jedną godzinę do tyłu: z godziny 3 na 2. Piękna sprawa, zwłaszcza dla śpiochów.

Wiele osób nie lubi zmian czasu i uważa to za niepotrzebną komplikację. Niektórzy narzekają, że wpływa to negatywnie na samopoczucie, inni zwracają uwagę, że dzięki temu ludzie w efektywniejszy sposób wykorzystują dzienne światło. 

Warto wiedzieć, że biorąc wszystkie głosy pod uwagę, w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził plan zniesienia zmiany czasu w państwach unijnych od roku 2021 roku, jednak Rada Unii Europejskiej opóźnia dalsze działania w tej sprawie. 

Temat raz na jakiś czas wraca. Myślicie, że faktycznie kiedyś w końcu pozbędziemy się konieczności przestawiania zegarków? Z pewnością dla wielu osób byłaby to miła odmiana.

Czytaj także