18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Godzina snu gratis

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Przełom nadchodzi

22.08.2021  19:20
Zmiana czasu z letniego na zimowy
Zmiana czasu z letniego na zimowy Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zmiana czasu z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Ten moment w ciągu roku szczególnie cieszy śpiochów, zyskujących godzinę odpoczynku gratis! Gotowi na przestrojenie swojego dobowego rytmu?

Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Coś w naszym życiu ulegnie wyraźnemu przesunięciu i będą to... wskazówki naszych zegarków! Uważajcie, żeby nie przeoczyć tego momentu.

Jak co roku przestawiamy zegarki na czas letni i zimowy - często jednak trudno się połapać w tym, kiedy powinno to nastąpić. Na szczęście większość naszych obecnych, nowoczesnych urządzeń sama wyręcza nas w obowiązku pilnowania czasu. Warto jednak mieć świadomość, kiedy zyskamy dodatkową godzinę snu. 

Zmiana czasu z letniego na zimowy

Zmiana czasu 2021 z letniego na zimowy nastąpi w październiku. Dokładnie będzie to noc z 30 na 31 października. Wówczas przestawimy zegarki o jedną godzinę do tyłu: z godziny 3 na 2. Piękna sprawa, zwłaszcza dla śpiochów.

Wiele osób nie lubi zmian czasu i uważa to za niepotrzebną komplikację. Niektórzy narzekają, że wpływa to negatywnie na samopoczucie, inni zwracają uwagę, że dzięki temu ludzie w efektywniejszy sposób wykorzystują dzienne światło. 

Warto wiedzieć, że biorąc wszystkie głosy pod uwagę, w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził plan zniesienia zmiany czasu w państwach unijnych od roku 2021 roku, jednak Rada Unii Europejskiej opóźnia dalsze działania w tej sprawie. Na razie temat zamilkł, a my wciąż musimy pilnować odpowiedniego rytmu roku.

Czytaj także