18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażająca historia

Znaleźli zwłoki torturowanego człowieka. Straszne obrażenia

18.09.2019  14:07
Znaleźli zwłoki torturowanego człowieka. Straszne obrażenia
Znaleźli zwłoki torturowanego człowieka. Straszne obrażenia Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Dzięki naukowym odkryciom coraz częściej znajdujemy się bliżej przeszłości. Kryją się w niej jednak mroki, o których ciężko jest pamiętać. Tym razem cofniemy się do... średniowiecza. 

Naukowcy odnaleźli i zbadali szczątki młodego mężczyzny, który w średniowieczu żył w Mediolanie. Obrażenia, które zdradził jego szkielet są szczególnie przerażające - wszystko dlatego, że pokazują skalę okrucieństwa minionych tortur, których ofiarą padali ludzie.

Średniowieczne tortury i nieludzkie okrucieństwo

Rzeczony mężczyzna miał od 17 do 20 lat i żył między 1290 a 1430 r. Wszystko, co dało się wyczytać z jego szczątek wskazuje na to, że był torturowany i zginął przez słynne... łamanie kołem.

Mężczyzna miał głębokie złamania czaszki, zmiażdżoną twarz, złamane wszystkie kończyny, a także ranę kłutą w kręgosłupie. Ewidentnie przypadło mu w udziale łamanie kołem, a potem próbowano ostatecznie pozbawić go życia poprzez ścięcie głowy. Gdy to się nie udało - najprawdopodobniej konał długie godziny od odniesionych obrażeń, w niewyobrażalnym bólu.

Ten przypadek po raz pierwszy opisuje szczątki ofiary łamania kołem i podkreśla znaczenie archeologii i antropologii w odtwarzaniu przypadków łamania praw człowieka w przeszłości - napisali naukowcy w badaniu opublikowanym w Journal of Archaeological Science.

Nie wiadomo, czym nieszczęśnik zasłużył sobie na taki los, ale i tak wszystko, co przeżył i o czym naukowcom "opowiedziały" jego zwłoki, sprawia, że przechodzi nas dreszcz przerażenia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze