18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kościół boi się tego apokryfu

Apokalipsa Abrahama. W tej księdze biblijnej opisano koniec świata

Wojciech Kozicki
20.03.2023  16:11
Apokalipsa Abrahama - wyklęta księga biblijna, której boi się Watykan
Apokalipsa Abrahama - wyklęta księga biblijna, której boi się Watykan Fot: Shutterstock/piosi

Apokalipsa Abrahama nie jest oficjalnie uznawana przez Kościół. Watykan boi się włączyć ten apokryf do Starego Testamentu? W tajemniczej księdze biblijnej opisano m.in. znaki końca świata i... dowody na istnienie istnienie kosmitów?

Apokalipsa Abrahama powstała prawdopodobnie na przełomie I i II wieku naszej ery. Jest apokryfem, który oficjalnie nie został włączony do Starego Testamentu. Nie jest oficjalnie uznawany przez chrześcijan i Żydów, a jego treść znana jest z powstałego osiem wieków później przekładu na język starocerkiewnosłowiański. Dlaczego apokryf nie znalazł się oficjalnie wśród ksiąg biblijnych?

Apokalipsa Abrahama. Biblijna księga i apokalipsa

Apokalipsa Abrahama zyskała popularność dopiero w 1897 roku. Apokryf został wówczas przetłumaczony na język niemiecki. Co więcej, polski badacz, ksiądz profesor Ryszard Rubinkiewicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odnalazł w bibliotece patriarchatu greko-ortodoksyjnego
w Jerozolimie grecki rękopis pierwszej części apokryfu, pochodzący z XVII w.

W pierwszej części Apokalipsy Abrahama opisano nawróceniem Abrahama na monoteizm i jak złożył  Bogu w ofierze swojego syna. Miały odwiedzić go tajemnicze istoty "na podobieństwo człowieka". Druga część apokryfu traktuje o apokalipsie. Opisano w niej szczegółowo 10 znaków zapowiadających końca świata.

Gdy koniec świata będzie bliski, „Bóg przyniesie ziemskiemu stworzeniu dziesięć plag poprzez zło i chorobę oraz jęk goryczy w ich duszach”. Później nastąpić ma „wiek sprawiedliwości i wieczna radość dla prawych, a zniszczenia dla złych”.

Dziesięć plag i znaków końca świata w Apokalipsie Abrahama:

  • Grzmoty, głosy i trzęsienia ziemi
  • Pożary miast
  • Smutek z powodu wielkiej potrzeby
  • Zaraza i pomór bydła
  • Ścięcie mieczem i ucieczka w niebezpieczeństwie
  • „Dzikie zwierzęta będą ich grobem”
  • Zniszczenie wśród władców przez trzęsienie ziemi i miecz
  • „Głód świata, ich pokolenia”
  • Częste gradobicie i intensywne opady śniegu
  • Zniszczenia powodowane głodem i zarazą
I wtedy zabrzmię w trąbie z powietrza, i poślę mego Wybrańca, mając w sobie jedną miarę całej mojej mocy, i przywoła mój lud upokorzony przez pogan – zapowiedziano w Apokalipsie Abrahama.

Bóg to kosmici? Teorie spiskowe związane z Apokalipsą Abrahama

Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że w Apokalipsie Abrahama dopatrywać można się przesłanek świadczących, że cywilizacja człowieka została zainicjowana przez kosmitów. Starożytne ludy mając do czynienia z pozaziemską technologią, której nie rozumiały, przypisywali jej cechy nadprzyrodzone.

Jak zwraca uwagę Antyradio, od razu nasuwają się pytania o Arkę Przymierza, "rydwan Jahwe" z wizji Ezechiela czy tajemniczą wojnę znaną z Enuma Elisz. Również Indyjskie teksty wypełnione są opisami potężnej broni i kosmicznych pojazdów zwanych Vimanami.

A zdarzyło się to o zachodzie słońca, powstał dym, niczym dym z pieca. Tak więc zaniósł mnie aż do granic płomieni ognistych. Potem wznieśliśmy się, jakby za sprawą wielu wiatrów, w niebo, które było nad firmamentem – napisano w Apokalipsie Abrahama, co niektórym kojarzy się ze startem rakiety.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także