18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apokalipsa

Asteroida leci prosto na nas! Koniec świata jest blisko

17.08.2019  11:35
Asteroida leci prosto na nas! Koniec świata jest blisko
Asteroida leci prosto na nas! Koniec świata jest blisko Fot: EAST NEWS

NASA ostrzega, że w przyszłym roku na kursie kolizyjnym z Ziemią znajdzie się asteroida 1998 OR2. Koniec świata jest blisko?

Asteroida, Ziemia, kolizja - to wszystko brzmi jak przepis na koniec świata. NASA ostrzega, że w przyszłym roku możemy znaleźć się w obliczu apokalipsy. 

Chociaż niedawno naszą planetę minęły asteroidy, które były uważane za groźne, tj. o 2006 QQ23 i 2019 OU1, to zawisło nad nami kolejne niebezpieczeństwo. W przyszłym roku na torze kolizyjnym z Ziemią znajdzie się asteroida 1998 OR2.

Apokalipsa jest blisko?

Ma ona ponad 400 m średnicy i jej zderzenie się z nami mogłoby doprowadzić do najgorszego. Naukowcy już przyglądają się temu obiektowi ze szczególną uwagą i kombinują jak mogą, aby uchronić nas przed końcem świata. 

Jedyną nadzieją jest to, że meteoryt ma szansę nie zmienić trasy swojego lotu - wtedy minie nas o włos. Jeśli jednak 1998 OR2 "da nam spokój" to i tak NASA i ESA monitorują około... 20 000 ciał niebieskich, które mogą stanowić zagrożenie dla naszej planety.

Nic dziwnego, że pojawia się tyle przepowiedni zwiastujących apokalipsę. Naprawdę jesteśmy w realnym niebezpieczeństwie. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej