18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apokalipsa jest blisko

Asteroida leci wprost na Ziemię. Nadchodzi zagłada

06.08.2019  12:00
Asteroida leci wprost na Ziemię. Nadchodzi zagłada
Asteroida leci wprost na Ziemię. Nadchodzi zagłada Fot: EAST NEWS

Koniec świata może przypaść nam w udziale...  Asteroida Bennu zbliża się do Ziemi w zawrotnym tempie i jak uprzedza NASA - może się zderzyć z naszą planetą.

Nikomu nie trzeba chyba przypominać, co stało się, kiedy najprawdopodobniej ostatni raz asteroida zderzyła się z Ziemią. Wielkie, majestatyczne dinozaury zostały dosłownie zmiecione z powierzchni naszej planety - nas zmieść byłoby jeszcze łatwiej.

Według informacji NASA, asteroida Bennu znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią - oznacza to, że jeśli jakimś cudem nie zmieni kursu, może stać się przyczyną zagłady naszego gatunku. Tego nie przewidział Krzysztof Jackowski, to potwierdzają naukowcy!

Koniec świata jest blisko

W kosmosie czas płynie inaczej. Chociaż Bennu porusza się szybko, to do jej zderzenia z naszą planetą według obliczeń naukowców może dojść za jakieś 117 lat. Być może do tego czasu ludzkość odkryje, jak przetrwać w kosmosie i niektórzy przedstawiciele naszego gatunku zdołają się uratować. 

Asteroida Bennu ma 500 m średnicy i waży 77 mld ton - nie trzeba więc dodawać, że jest najprawdziwszym gigantem. Naukowcy z NASA nie maja wątpliwości, że każde życie ziemskie zostanie przez nią zniszczone, jeśli do kolizji faktycznie dojdzie. 

Podjęta ma zostać jeszcze próba uratowania Ziemi. W stronę Bennu zostanie wysłany statek kosmiczny ważący 9 ton, którego zadaniem będzie zmiana toru lotu asteroidy. Trzymajmy kciuki za jej powodzenie!

Czytaj także
Przeczytaj więcej