18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa w USA. Wir polarny paraliżuje kraj

Redakcja
30.01.2019  10:51
Stany Zjednoczone i atak zimy. Prognoza pogody przeraża. Odczuwalna temperastura to nawet -60 stopni, a do tego zamiecie, odwołane loty, zamknięte szkoły.
Stany Zjednoczone i atak zimy. Prognoza pogody przeraża. Odczuwalna temperastura to nawet -60 stopni, a do tego zamiecie, odwołane loty, zamknięte szkoły. Fot: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE - śnieżycia w USa w 2014 roku/ Youtube.com/Alfonzo Cutaia

To nie film katastroficzny typu „2012” lub „Pojutrze”. Prognozy pogody w USA zapowiadają zimowy kataklizm. Zima w Rosji to przy tym dziecinna igraszka. Media podają, że to najostrzejsza zima w USA od 50 lat.

Mróz w USA i fala arktycznego powietrza. Wir polarny przesunął się w głąb kraju, a temperatury będą coraz niższe. Termometry mogą pokazać nawet 40 stopni Celsjusza poniżej zera. Z powodu wiatru odczuwalna temperatura może wynosić nawet 60 stopni poniżej zera.

ZOBACZ TEŻ: Rosyjska zima. Zamarzające światło i śnieżne tsunami [WIDEO]

Synoptycy przewidują, że np. w Chicago może być zimniej niż na Biegunie Północnym. Temperatury zagrażające życiu dotkną 75% Amerykanów. Mrozy to jednak nie jedyny problem. Spodziewane są też intensywne opady śniegu. W niektórych miejscach spadnie nawet 60 centymetrów białego puchu.

Atak zimy ma trwać do piątku rano. Kraj może do tej pory zostać sparaliżowany. W kilku stanach ogłoszono już stan wyjątkowy. Na środkowym zachodzie zamykane są szkoły. W Illinois, Iowa, Minnesocie, Północnej i Południowej Dakocie, Wisconsin oraz części Kansas, Missouri, Montany i Nebraski poczta nie dostarcza przesyłek. 

Zima i odwołane loty

Odwołano też 3480 lotów. Powodem są nie tylko zamiecie śnieżne. Na lotniskach panują tak niskie temperatury, że obsługa naziemna nie może pracować. Przepisy regulują jak długo pracownicy mogą przebywać np. na płycie lotniska.

ZOBACZ TEŻ: Spada aktywność Słońca. Czeka nas epoka lodowcowa

Rekordowa zima w USA: